حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۸

راه اندازی خط کشتیرانی بندرلنگه به کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی خط کشتیرانی بندرلنگه به کیش

راه اندازی خط کشتیرانی بندرلنگه به کیش

فرماندار شهرستان بندرلنگه در نشست تعاملی بین مسئولان شهرستان بندرلنگه و منطقه آزاد کیش از راه اندازی خط کشتیرانی بندرلنگه به کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، در این نشست درخشان مدیر بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش گفت: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رویکرد جدیدی به بنادر چارک وآفتاب وساماندهی این بنادر دارد و تاکنون دو هیات برای رفع موانع ومشکلات به شهرستان بندرلنگه سفر کرده اند.
وی افزود: سه کانکس برای انبار موقت این گمرک در نظر گرفته شده و با ساخت سوله انبار نیز  در صدد بهسازی این محل هستیم .
مدیر بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش اضافه کرد: برای استقرار اداره گذرنامه در بندرچارک نیز اقداماتی انجام شده و اسکله صیادی بندرچارک نیز در ضلع شرقی برای رفاه حال صیادان با همکاری شهرداری بندرچارک احداث می‌شود.
آباد فرماندار شهرستان بندرلنگه با اشاره به تعاملات بسیار خوب با سازمان منطقه آزاد کیش، تصریح کرد: با توجه به اهمیت توسعه زیر ساختهای مخابراتی برای فعالیت رویه کالای ملوانی در بندرچارک مقرر شد مخابرات با همکاری شهرداری بندرچارک اقدامات لازم را در خصوص انتقال فیبر نوری به گمرک اقدامات لازم را انجام دهد.
وی خاطر نشان کرد: منطقه آزاد کیش نیز زمینی با متراژ ۴۰۰متر و سه کانتینر ۴۰فوت در بندرگاه چارک جهت انبارها کالاهای ترخیصی دراختیار گمرک قرار خواهد داد.
فرماندار شهرستان بندرلنگه همچنین از واگذاری یکدستگاه خودرو توسط منطقه آزاد کیش به گمرک خبرداد و گفت:در این نشست مقرر شد اداره کل گمرکات برای سرعت بخشی به امور گمرکی نیروی بیشتری در بندرچارک مستقر کند.

فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: زمین برای احداث ساختمان مرجع دریایی به اداره بنادر اختصاص داده میشود و همچینین بزودی خط کشتیرانی بندرلنگه به کیش بصورت همه روزه راه اندازی خواهد شد.