جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

راهپیمایی 3 هزار نفری جا ماندگان اربعین حسینی در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

راهپیمایی 3 هزار نفری جا ماندگان اربعین حسینی در کیش

Loading the player...

دانلود

کيش/خبرگزاري صدا و سيما/ اجتماعی

پیاده روی باشکوه جاماندگان اربعین حسینی یکشنبه 30 آبان مصادف با اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) از مسجد حضرت زینب (س) به سمت مسجد خاتم الانبیاء جزیره کیش انجام  شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،در این مراسم معنوی بیش از 3 هزار عاشق و دلسوخته سید وسالار شهیدان امام حسین (ع) متشکل از  اقشار مختلف مردم ، روحانیت ، بسیج سازمان ها و نهادهای مختلف  مسیر 5 کیلومتری مسجد حضرت زینب (س) تا مسجد خاتم الانبیاء(ص) را در رثای شهدای دشت کربلا عزادارای ،سینه زنی و نوحه خوانی کردند.

مردم جزيره کيش از ساعتهاي اوليه ي امروز در منطقه گلديس(جلو مسجد حضرت زينب ) جمع شده بودند تا گوشه اي از عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان دهند.

زن و مرد ، پير و جوان فرياد يا حسين و يا ابا الفضل سر مي دادند و در غم شهادت سرور آزادگان جهان و ياران با وفايش اشک مي ريختند.

در ميان راهپيمايي کنندگان اربعين حسيني پيرمردان و پيرزنان ، جوانان و نوجوانان و مادراني که فرزندان خود را در آغوش گرفته بودند ديده مي شدند.

حضور جوانان در اين مراسم معنوي کاملا به چشم مي آمد ، جواناني که با تمام وجود فرياد يا حسين سر مي دادند.

فرياد لبيک يا حسين ، لبيک يا زينب  و هيهات منا الذله در فضا طنين انداز شده بود.

در طول مسير راهپيمايي ، مداحان اهل بيت عصمت و طهارت نوحه خواني مي کردند و راهپيمايي کنندگان اشک مي ريختند و بر سر و سينه مي زدند.

دسته های عزاداری در پایان این مراسم پس ازقرائت زیارت اربعین  نماز ظهر و عصر را به امامت حجت الاسلام والمسلمین سیدین در مسجد خاتم الانبیاء به جماعت اقامه کردند.