حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۸

راهپیمایی اربعین حسینی، حرکت فرهنگی بسیار عظیم و تاثیرگذار - نمایش محتوای خبر

 

 

راهپیمایی اربعین حسینی، حرکت فرهنگی بسیار عظیم و تاثیرگذار

راهپیمایی اربعین حسینی، حرکت فرهنگی بسیار عظیم و تاثیرگذار

امام جمعه کیش گفت: راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت فرهنگی بسیار عظیم و تاثیرگذار است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های نمازجمعه، گفت: راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت فرهنگی بسیار عظیم و تاثیرگذار است و چند روزی حماسه راهپیمایی اربعین حسینی آغاز شده است و عاشقان امام حسین (ع) از جزیره کیش هم در طریق و راه بهشت در حال حرکت به سوی کربلای حسینی هستند.امام جمعه کیش با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: این حرکت بزرگ محصول زحمات شهدای مدافع حرم است و اگر این عزیزان در این راه بزرگ قدم نگذاشته و شهید نشده بودند، امروز هیچ اثری از راهپیمایی اربعین وجود نداشت و ما مدیون این شهدای گرانقدر هستیم.
وی در ادامه افزود: این راهپیمایی و این حرکت بزرگ رمز جاودانگی نهضت حسینی است و تاثیر عمیقی در جاودانه ماندن نهضت امام حسین (ع) دارد.
امام جمعه کیش گفت: این حرکت، پیام امام حسین (ع) به جهانیان است و نماد وحدت مسلمانان جهان اسلام نیز هست که دشمنان همیشه در پی تخریب این رویداد عظیم هستند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده با اشاره به نقش رسانه ها  در پوشش این رویداد عظیم گفت: بسیاری از رسانه های وابسته به استکبار سعی کردند این حرکت عظیم را بایکوت کنند اما ما هم رسانه های اسلامی داریم که این نهضت بزرگ را به گوش جهانیان گزارش می کنند چرا که خیلیها در اقصی نقاط جهان به دنبال گزارشهای شما رسانه‌اییها هستند.
امام جمعه کیش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که برگرفته از سخنان امام علی (ع) است که در آن مسئولان و فرماندهان نظامی را مورد خطاب دادهاند گفت: شفاف سازی از مسایل اصلی حکمرانی اسلامی است و حاکم اسلامی نباید چیزی از مردم پنهان کند.
وی افزود: حاکم اسلامی باید با مردم مهربان باشد و به گفته حضرت علی (ع) باید با مردم و در دل مردم باشد؛ با آنها نشست و برخاست داشته باشد؛ که انشاءالله مسئولان ما به این نکته توجه کنند.در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده با تبریک آغاز هفته کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب محصول تجربه های بشری، خلاقیت های ذهنی و آموزه های دراز مدت انسان است. کتاب محصول تمام تفکرات عالمان و اندیشمندان است و باید این محصول مبارک را وارد حوزه خانواده کنیم چرا که والدین با تشویق فرزندان و ایجاد کتابخانهای کوچک، آنها را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق می دهند.
وی با اشاره به آفت های کتاب بد، افزود: هر کتابی را نباید خواند؛ باید از کتابی که ناسالم است و نوشته هایی ناسالم دارد دوری کرد و نباید در مسیر کتاب ها و نوشته های مسموم و خطرناک قرار بگیریم و هرکتابی را وارد خانه و مدرسه نکنیم، ای کاش برای کتاب هم به مانند دیگر محصولات و کالاها، علامت استاندارد وجود داشت و کتاب خوب را از کتاب بد جدا می کردیم.امام جمعه کیش با گرامیداشت سالروز شهادت محمدحسین فهمیده گفت: این بسیجی 13 ساله واقعا یک انسان مومن به تمام معنا و وجودش لبریز از ایمان و عشق به اهل بیت بود و ولایتپذیری بزرگترین شاخصه این شهید بزرگوار بود.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده سالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبایی امام جمعه تبریز و نخستین شهید محراب که توسط منافقان به شهادت رسیده بود را گرامی داشت.