جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

راهنمای اماکن ورزشی - نمایش محتوای نورور

 

 

راهنمای اماکن ورزشی

راهنمای اماکن ورزشی

مجموعه هاي ورزشي فعال جزيره كيش در ايام نوروز

مجتمع تفريحات ورزش هاي دريايي:

مجتمع تفريحات و ورزش هاي دريايي بزرگترين ، مجهزترين و مدرنترين مجموعه تفريحات و ورزش هاي دريايي كشور و تنها مركز ورزش دريايي هوشمند در كشور است. اين سازه دريايي كه به عنوان طرح برگزيده مجله معتبر New Architectفرانسه معرفي شده است. در دو بخش دريايي و ساحلي طراحي و اجرا گرديده است كه محيط دريايي اين مجموعه را احاطه نموده و خود عرشه به روش شمع كوبي ساخته شده كه در فضاي بين شمع ها ارتباط با درياي پيرامون اين مجتمع برقرار است. بخش خشكي اين سازه نيز داراي يك سازه بتني نيم دايره است كه بيش از 17 فضاي تفكيك شده دارد و براي 800 نفر رختكن با استفاده از قفل الكترونيكي تعبيه شده است كه توسط سيستم كنترل هوشمند شبكه اداره مي شود. اين پروژه  با تغيير طراحي براي ساماندهي ساحل شرقي به زيباترين نحوه ممكن به كار گرفته شد و بخش عمده اي از كلوپ هاي دريايي سواحل زيباي شرق جزيره را كه بصورت نابسامان پراكنده شده بودند جمع آوري نمود. بهترين و مدرن ترين امكانات تفريحي و ورزش هاي دريايي از جمله شاتل، بنانا، جت اسكي، پاراسل و ساير وسايل و امكانات تفريحي در اين مجموعه گردآوري شده است و اجتماع اين امكانات در اين مجموعه رفاه و راحتي گردشگران را به همراه دارد.

 استخرهاي سرپوشيده المپيك و كرانه:

اين دو استخر با مجموع 5000 (3000 متر استخر المپيك مخصوص آقايان و 2000 متر استخر كرانه مخصوص بانوان) فضاي دلنشين و آرام را براي دست داران ورزش هاي آبي فراهم نموده است. وجود حوضچه هاي جكوري، آب سرد، سوناي خشك و بخار به همراه سالن هاي بدنسازي موجب جذب دو چندان ساكنين و حتي گردشگران جزيره را شده و نيز مكان هاي مذكور در سانس هاي مختلف شبانه روز محل  اجراي تيم تيم هاي شنا و آموزش جزيرهس مي باشد. يكي از ويژگي هاي منحصر به فرد استخر كرانه واقع شدن در فاصله ي چند متري آب هاي نيلگون خليج فارس بوده كه توجه هر شناگري را به خود جلب مي نمايد بدين صورت كه در هنگام شنا در داخل استخر، چشم انداز خليج هميشه فارس نظر شناگران خود را به خود جلب مي نمايد.

 پيست هاي اسكيت و مجموع زمين هاي چند گانه روزباز:

مجموعه اي با 18500 متر مربع فضاي ورزشي و مكان اداري متعدد از بخش هاي مختلف زير تشكيل شده است. اين مجموعه شامل پيست اسكيت آموزش، پيست اسكيت حرفه اي با رمپ ويوهاي بتني و سه زمين روباز واليبال، بسكتبال و هندبال در محيطي كاملاً زيبا و با معماري مدرن و جذاب محيطي دلنشين را براي حضور ورزشكاران در فصل هاي ويژه سال و در طول شبانه روز فراهم نموده است.

ميدان ميني گلف:

اين ميدان بسيار جذاب و زيبا با 3000 متر مكعب 18 كورت گلف را در خود جاي داده. سايه درختان اين ميدان چندان طراواتي به آن بخشيده كه چشم هر ورزشكار و گردشگري را نوازش داده از منحصر به فردترين ميدان هاي ميني گلف در كشور مي باشد.

زمين هاي چهارده گانه تنيس خاكي و هارت كورت:

مجموعه تنيس خاكي و هارت كورت جزيره كيش از معتبرترين مجموعه هاي تنيس كشور بوده كه مورد توجه خاص فدراسيون تنيس جمهوري اسلامي به منظور برگزاري برترين رويدادهاي تنيس جهان و ليگ هاي داخلي مي باشد. وجود 9 زمين خاكي در كنار هم به همراه سكوي تماشاچيان و يك زمين اصلي (استاديوم) كه قابليت گنجايش هزار تماشاچي را دارد كه در كنار آنها مجموعه دفاتر اداري، سرويس هاي بهداشتي دوش و رختكن آنچنان و جذابيتي را به اين مجموعه بخشيده كه در طول روز شاهد حضور چشمگير ورزشكاران اين رشته مي باشيم. مساحت اين مجموعه 13500 متر مربع مي باشد. وجود كهنسال ترين و زيباترين درخت جزيره (درخت انجير معابد) در اين مجموعه گردشگران زيادي را به خود جذب مي نايد.

پلاژهاي ساحلي بانوان و آقايان

اين دو پلاژ اختصاصي با وسعت 30000 متر مربع يكي از پرطرفدارترين مكان هاي توريستي جزيره بوده كه روزانه هزاران گردشگران را جذب خود مي نمايد. وجود امكانات رفاهي و بهداشتي بي نظير شامل سرويس هاي بهداشتي، دوش، رختكن، فضاي اداري، حضور ناجيان غريق به منظور مراقبت از شناگران و نيز ساحل ماسه اي زيبا، تخت هاي استراحت و سايه بان به همراه بوفه هاي پذيرايي، سكوهاي ماساژ تايلندي و سكوي غواصي بانوان جذابيتي دو چندان را ايجاد نمود. از ديگر امكانات جانبي اين دو پلاژ وجود زمين هاي ورزش هاي ساحلي از جمله واليبال، فوتبال و هندبال ساحلي مي باشد كه به دليل واقع شدن در كنار آبهاي نيلگون خليج فارس باعث اعتباد و ايجاد جذابيت آنها شده و همواره محل برگزاري مسابقات معتبر داخلي و خارجي مي باشد. وجود پارك آبي در پلاژ بانوان آسودگي خاطر و رضايت مادران را براي سرگرم نمودن كودكان خود فراهم نموده است.