سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

راهزنان امروز نفتکش ایرانی غارتگران با سابقه تاریخ - نمایش محتوای خبر

 

 

راهزنان امروز نفتکش ایرانی غارتگران با سابقه تاریخ

راهزنان امروز نفتکش ایرانی غارتگران با سابقه تاریخ

امام جمعه موقت کیش گفت:کشور‌هایی که امروز راهزنی دریایی می‌کنند کشور‌هایی هستند که سابقه طولانی غارت کشور‌های ضعیف را در کارنامه خود دارند.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کیش، حجت الاسلام سید حسین شاهچراغ در خطبه های نماز جمعه با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی توسط تفنگداران دریایی انگلیس در تنگه جبل الطارق ، این اقدام آنان را  راهزنی دریایی برشمرد و گفت: کسانی که با جمهوری اسلامی ایران برجام را امضاء کردند و به دنبال راه اندازی کانال مالی موسوم به اینستکس هستند حالا کارشان به جایی رسیده که راهزنی می کنند.
وی با اشاره به بد عهدی های کشورهای غربی در انجام تعهدات خودو سابقه طولانی ملت بزرگ ایران در راه مبارزه با دشمنی ها و بد عهدی های کشورهای غربی  گفت: برجام و اینستکس تجربه های خوبی هستند تا بدانیم با چه کشورهایی رو برو هستیم از این رو با اتحاد بیش از پیش باید تلاش کنیم در عرصه های مختلف به ویژه عرصه اقتصادی و نظامی با رشد و شکوفایی  دشمنان را ناکام کنیم.
حجت الاسلام سید حسین شاهچراغ در فراز دیگری از سخنان خود به حادثه دلخراش گوهرشاد که در 21تیرماه 1314 رخ داد اشاره کرد و گفت:در این حادثه  بیش از هزارو هفتصد نفر از زنان ومردان این سرزمین که به نشانه اعتراض به قانون متحد الشکل شدن لباس  تحصن کرده بودند به فرمان رضا شاه به خاک و خون کشیده شدند.
وی با اشاره به اهمیت موضوع حجاب در ابعاد مختلف  دینی ،فرهنگی واجتماعی گفت: متاسفانه در شرایطی که کشور در ظالمانه ترین و سخت ترین شرایط تحریم قرار گرفته دشمن در جبهه فرهنگی هم با رواج بدحجابی تلاش می کند میراث ارزشمند کشور در این حوزه را هدف قرار دهد .
امام جمعه موقت کیش با بیان اینکه همه در موضوع حجاب مکلفند و باید در جامعه نقش خود را به خوبی ایفا کنند، افزود: موضوع حجاب تنها با برخوردهای قهری نیروی انتظامی کار به جایی نمی برد ودر این راه تمامی مسئولان فرهنگی و روحانیون وظیفه دارند با برنامه ریزی های درست موضوع حجاب را در جامعه گسترش دهند.
وی به سالروز تشکیل شورای نگهبان اشاره کردو گفت: شورای نگهبان مولود مبارک نظام جمهوری اسلامی است.
حجت الاسلام شاهچراغ همچنین با اشاره به وظایف مهم و تاثیر گذار این شورا گفت:عدم مصامحه در مسائل دین و بررسی دقیق و موشکافانه قوانین از زوایای مختلف از مهمترین ویژگیهای این شورا است.