جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

دوران امامت امام حسن (ع) سخت ترین و تلخ ترین دوران است که درس ها و عبرت های فراوانی در آن نهفته است/ قدردانی از کمک های مردمی کیش به مناطق زلزله زده غرب کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

دوران امامت امام حسن (ع) سخت ترین و تلخ ترین دوران است که درس ها و عبرت های فراوانی در آن نهفته است/ قدردانی از کمک های مردمی کیش به مناطق زلزله زده غرب کشور

دوران امامت امام حسن (ع) سخت ترین و تلخ ترین دوران است که درس ها و عبرت های فراوانی در آن نهفته است/ قدردانی از کمک های مردمی کیش به مناطق زلزله زده غرب کشور

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/سیاسی

به گزارش خبرگزاری صداسیما:حجت الاسلام و المسلمین علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه این هفته 28 صفرسالروز رحلت جانگداز پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) ،شهادت امام حسن مجتبی (ع) و  شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام رضا(ع) را به دوستداران  امامت و ولایت تسلیت و تعزیت گفت.

وی به دوران امامت امام حسن مجتبی (ع) و شرایط ویژه سیاسی و اجتماعی آن دوران اشاره کرد و گفت: دوران امامت امام حسن(ع) از  سخت ترین و تلخ ترین دوران امامت امامان معصوم (ع) است که درس ها و عبرتهای  فراوانی در آن نهفته است.

خطیب جمعه کیش  جریان های سیاسی و اجتماعی دوران امامت امام حسن (ع) را به سه گروه مهم وتاثیر گذار تقسیم بندی کرد و افزود: گروه اول پیروان مکتب خلیفه  و خلیفه محور بودند و از امام حسن (ع) پیروی نمی کردند،گروه دوم خوارج بودند که نه طرفدار امام حسن (ع) بودند و نه طرفدار خلیفه این گروه با هر دو جبهه درجنگ بودند و گروه سوم پیروان و شیعیان امام علی (ع) بودند که تنها این گروه امام را یاری می کردند و در این شرایط امام حسن (ع) با اتخاذ مواضع هوشمندانه توانست صلحی را رقم زند که مفاد آن به نفع اسلام ومسلمین باشد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دوران امامت امام رضا(ع) در نوع خود دورانی بی نظیر و بی بدیل بوده  است اشاره کرد و افزود:  مامون عباسی با به راه انداختن  جریان نمایشی و تشریفاتی  انتصاب امام رضا(ع) به ولایتعهدی، امام رضا (ع) را محاصره سیاسی کرد و در نهایت به شهادت رساند.

خطیب جمعه کیش به اول ربیع الاول سالروز هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه اشاره کرد و گفت: این هجرت  مهم وتاثیر گذار آغاز جنبش های مهم تاریخ اسلام و  مبداء تاریخ مسلمانان است.

وی  همچنین آغاز هفته بسیج را به بسیجیان مخلص و جان برکف تبریک و تهنیت گفت وافزود: اگر تفکر بسیجی در تمامی رده های مدیریتی کشور حاکم شود می توان به راحتی از تمامی مشکلات و سختیها عبور کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در پایان با اشاره به وقوع زمین لرزه در استان کرمانشاه ضمن همدردی با بازماندگان این حادثه دلخراش از ارسال کمک های مردمی از سراسر کشور به این استان قدردانی کرد