جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

دفاع همچنان باقیست - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دفاع همچنان باقیست

تهیه کننده:فرهادفرهادی

نویسنده و هماهنگی:لیلاتاجرزاده

تدوینگر:رضاکردی

تصویربرداران:مهدی کرمانی زاده،کامبیزحسین زاده،احمدمرادی

اجرا:علی خدادادی

صدابردار:حمیدپورغلامحسینی

کارگردان:جلال کرامتی

این ویژه برنامه بمنظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس بمدت 50 دقیقه با ساختار گزارشی با آیتم های: آرم و تیتراژ ابتدایی ، گزارش،حضور میهمانان در برنامه ،موسیقی تصویر ، وله  و...  جهت افزایش شناخت و تحلیل مسائل دفاع مقدس ، انقلاب و انعکاس رشادت ها و جانفشانی های دوران دفاع مقدس برای نسل جدید از موارد بسیار مهم و محوری در این برنامه می باشد

در 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد. صدام حسین رییس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد.

آن روزها نام و نان بهایی نداشت و آنچه میدان دار بود، قیام بود و عروج. آن روزها ماندن بی معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ. آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت. آن روزها فاصله خاک تا افلاک و کویر تا بهشت، یک میدان مین بود. خاکریزها، بوی بهشتِ مردانی را گرفته بود که سر به سر، تن به مرگ می سپردند تا مبادا وجبی از کیان دین و وطن، به دست کفتاران حریص و متجاوز بیفتد؛ چرا که دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی این ملّت قهرمان است. مردان این دیار در پی تجاوز کفتار صفتان ننگ و نفرین، در هفت شهر عشق، هشت بهار، آزادگی را پیمودند و حماسه آفریدند.

شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و  از ۳۱ شهریور تا 6 مهر ادامه دارد.

این برنامه در روزهای هفته دفاع مقدس از ساعت19:00 از سیمای مرکزکیش تولید وپخش می شود

سال تولید: تابستان99