سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

دفاع همچنان باقیست - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دفاع همچنان باقیست

Loading the player...

تهیه کننده  وکارگردان : ابراهیم بروغنی

 تصویربرداران:مهدی روحی ،اکبر بروغنی

صدابردار:حمید پور غلامحسین

تدوینگر:اکبر بروغنی

مجری:علی خدادادی

دستیار تصویر: احمد مرادی

این برنامه به تعداد 6 برنامه 30  دقیقه ­ای ویژه هفته دفاع مقدس ، در ساختار گزارشی از سیمای مرکز کیش پخش ­شد . آیتم های برنامه شامل : آرم و تیتراژابتدایی ، گزارش،مصاحبه با مهمانان برنامه ،موسیقی تصویر ، وله  و...  می باشد.

افزایش شناخت و تحلیل مسائل دفاع مقدس و انقلاب و انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی  از موارد بسیار مهم و محوری در این برنامه است .

در 31 شهريور 1359 رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلي و با هدف برانداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي جنگي تمام عيار را عليه ايران اسلامي آغاز کرد. صدام حسين رييس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربين‌هاي تلويزيون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزاير، آغاز تجاوز رژيم بعثي به خاک ايران را اعلام کرد.

آن روزها نام و نان بهایی نداشت و آنچه میدان دار بود، قیام بود و عروج. آن روزها ماندن بی معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ. آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت. آن روزها فاصله خاک تا افلاک و کویر تا بهشت، یک میدان مین بود. خاکریزها، بوی بهشتِ مردانی را گرفته بود که سر به سر، تن به مرگ می سپردند تا مبادا وجبی از کیان دین و وطن، به دست کفتاران حریص و متجاوز بیفتد؛ چرا که دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی این ملّت قهرمان است. مردان این دیار در پی تجاوز کفتار صفتان ننگ و نفرین، در هفت شهر عشق، هشت بهار، آزادگی را پیمودند و حماسه آفریدند.

شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و  از ۳۱ شهریور تا 6 مهر ادامه دارد.

سال تولید: 1396