جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

دستگیری ۴۳ سارق و معتاد متجاهر در جزیره کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری ۴۳ سارق و معتاد متجاهر در جزیره کیش

دستگیری ۴۳ سارق و معتاد متجاهر در جزیره کیش

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش از دستگیری ۴۳ سارق و معتاد متجاهر در راستای اجرای هفتمین مرحله طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سرهنگ علی اصغر جمالی، گفت: با اجرای هفتمین مرحله طرح ارتقاء امنیت اجتماعی از آغاز آذر  ۱۹ سارق و ۲۴ نفر از افراد معتاد متجاهر و بدون مکان دستگیر شدند.
وی از کشف ۱۵ کیلوگرم مواد مخدر نیز در کیش خبر داد و گفت: در این خصوص نیز یک باند موادمخدر متلاشی و ۴ نفر اعضای آن در جزیره دستگیر شدند.
سرهنگ جمالی با اشاره به کشف ۱۳ اموال سرقتی در اجرای این طرح گفت: اقلام سرقتی معمولاً از اماکن متروکه و منازلی که ساکنان آن در آنجا حضور نداشته اند به سرقت رفته است و با بررسی‌های انجام شده منشاء بسیاری از این سرقت ها اعتیاد بوده است.
فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش با بیان اینکه با توجه به خواسته‌های مردمی نسبت به برخورد با متخلفان حوزه راهنمایی و رانندگی نیز افزود: در این طرح بیش از دو هزار و ششصد تخلف در سامانه پلیس راهنمایی و رانندگی کیش ثبت شد و در این خصوص ۴۴ خودرو و ۳۹ موتور شارژی متخلف جریمه و توقیف شدند.
سرهنگ جمالی گفت: در اجرای تشدید برخورد با واحد‌های صنفی متخلف ۱۰ واحد صنفی نیز از اول آذر تاکنون پلمپ شده است.
فرمانده پلیس کیش با اشاره به برخرود قاطع و در چارچوب قانون پلیس با هنجار شکنان حوزه عفاف و حجاب و سگ گردانی در خیابان‌های جزیره کیش، افزود: برخورد با هنجارشکنان و افرادی که اقدام به سگ گردانی می‌کنند از خواسته‌های مردمی بوده و این موضوع در دستور کار پلیس کیش قرار دارد و در چارچوب مقررات با این هنجار شکنان برخورد خواهد شد.
وی افزود: در برگزاری این طرح دادستان کیش حمایت‌های لازم را داشته و مجوز‌های مورد نیاز را صادر کردند، پرونده‌های متهمان تکمیل و برای رسیدگی به مرجع قضائی ارجاع داده شده است.
فرمانده انتظامی ویژه کیش هدف از اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی را تحقق بهینه مطالبات مردمی عنوان و تاکید کرد: برای موفقیت در این عرصه، پلیس آمادگی بهره مندی از ظرفیت مردمی را دارد.