سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

در سوگ آفتاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

در سوگ آفتاب

Loading the player...

تهیه کننده و کارگردان:مجید سلیمی

کارشناسان:حجت الاسلام علیدادی ، شیخ یعقوب شمس و همچنین استادمحمد علی یوسفی

تصویر برداران:مهدی روحی،کامبیز حسین زاده،محمد خلیلی

صدابردار:حمید پور غلامحسینی

در سوگ آفتاب عنوان ویژه برنامه ایست که به مناسبت  رحلت امام خمینی ره در سیمای مرکز کیش تولید شده است.

این برنامه با پیش گفتاری در مورد شخصیت امام خمینی (ره) و زندگینامه ایشان آغاز می شود. در ادامه برنامه به معرفی ایشان در قالب چهره ای ماندگار در تاریخ پرداخته می شود، بیانات حجت الاسلام علیدادی ، شیخ یعقوب شمس و همچنین استاد یوسفی، مکمل تصاویر و مستندات موجود خواهد بود.

امام خمینی (ره) در 20 جمادی الاخر 1320 ه. ق مصادف با میلاد دخت گرامی پیامبر اسلام صلی الله علیه و اله گام به دنیا آمد و نام پدرش آیت الله شهید سید مصطفی موسوی و نام مادرش هاجر احمدی بود.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پس از سالها مبارزه در راه حق و ستیز دائم با استکبار جهانی، در شامگاه 13 خرداد به ملکوت اعلی پیوست و جهان اسلام در ماتم بزرگترین، شجاع ترین و آگاهترین مرجع و رهبر اسلام ماتم زده و عزادار شد.

در آستـانه نيمه خـرداد سـال 1368 خـود را در آماده ملاقات عزيزى مى كرد كه تمام عمرش را براى جلب رضاى او صرف كرده بـود و قامتش جز در بـرابـر او , در مـقابل هيچ قدرتى خـم نشده , و چشـمانش جز براى او گريه نكرده بـود . سروده هاى عارفانه اش همه حاكى از درد فـراق و بيان عطـش لحظه وصال محبوب بـود . و اينك ايـن لحظه شكـوهمنـد بـراى او , و جانــكاه و تحمل ناپذير بـراى پيروانـش , فـرا مـى رسيد .امـام خمينـى خـود در وصيتنامه اش نـوشـته است : با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد و ضميرى اميدوار به فضل خدا از خدمت خـواهران و برادران مرخص و به سـوى جايگاه ابــدى سفر مى كنـم و به دعاى خير شما احتياج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحيـم مى خـواهـم كه عذرم را در كوتاهى خدمت و قصـور و تقصير بپذيـرد و از مـلت امـيدوارم كه عذرم را در كـوتاهى ها و قصـور و تقصيـرها بـپذيـرنـد و بـا قــدرت و تصميـم و اراده بــه پيش بروند

 ساعت 20 / 22 بعداز ظهر روز شنبه سيزدهـم خـرداد ماه سـال 1368 لحظه وصال بـود . قــلبـى از كار ايستـاد كه ميليـونها قلــب را بـه نور خدا و معنـويت احـياء كرده بـود

سال تولید: 1396