جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

در انتظار خورشید - نمایش محتوای صدا

 

 

در انتظار خورشید

تهیه کننده و صدابردار: محسن صبری

گوینده: رضا پیمان قاسم پور

نویسنده: لیلاسادات تاجر زاده


 

برنامه در انتظار خورشید بمدت 30 دقیقه  با ساختار کلامی درخصوص ظهور حضرت  امام زمان (ع) از رادیو کیش تولید و پخش می گردد.

حضرت مهدی(عج) کشتی نجات امت، عصاره نبوت و ثمره ولایت محسوب می‌شوند. به گونه‌ای که حضور ایشان در نظام آفرینش تداعی‌بخش و یادآور دوره حیات رسول اکرم(ص) است. امام همامی که انسان کامل و الگوی مجسم کمالات آرمانی هستند و در ولایت بر جامعه و هدایت مردم، وارث انبیا و اوصیا گذشته و ادامه دهنده راه این بزرگواران خواهند بود.

حضرت مهدی (عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان به صورت نیمه مخفی زندگی کردند. پس از شهادت پدرشان در ۲۶۰ قمری، دوره غیبت صغری آغاز شد و تا ۳۲۹ قمری ادامه پیدا کرد. در این دوره ایشان از طریق چهار نائب به اداره امور مردم می پرداختند و پس از این دوران تا زمانی که خدا مصلحت بدانند، دوره غیبت کبری و دوره انتظار است.

هنگامی که امام زمان حضرت مهدی (عج) ظهور کند و قیام آزادی بخش وی فراگیر شود، برخی از سلاطین و حاکمان کشورها در برابر او تواضع نموده و سر تسلیم فرود می‏آورند و برخی دیگر با آن حضرت، به مقابله و منازعه بر می‏خیزند و پس از درگیری، متحمل شکست و اضمحلال خواهند شد و حکومت آن حضرت، از شرق تا غرب کره زمین را فرا خواهد گرفت. در این باره، روایات فراوانی از معصومین(ع)نقل شده است که برای نمونه، حدیثی را از امام محمد باقر(ع) بیان می‏کنیم:

(قیام کننده از ما منصور به رعب و مؤیّد به نصر است. زمین از برای او در نوردیده شود و گنج‏های پنهان را برای او آشکار کند. سلطنت و حکومت او شرق و غرب را فرا خواهد گرفت و خداوند منان، به دست او دین خود را بر همه دین‏ها غالب گرداند، اگر چه مشرکان را خوش نیاید. در روی زمین هیچ خرابی باقی نماند، مگر این که آبادش کند و روح اللَّه، عیسی بن مریم از آسمان نازل شده و بر او اقتدا کند و پشت سرش نماز بخواند.)

 این برنامه روز جمعه هرهفته ساعت 1:15 به مدت 30 دقیقه از صدای مرکزکیش پخش می شود

سال تولید: زمستان99