جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

در انتظار خورشید - نمایش محتوای صدا

 

 

در انتظار خورشید

تهیه کننده و صدابردار: محسن صبری

گوینده: عدنان اسلامی

نویسنده: لیلاسادات تاجر زاده

درانتظار خورشید برنامه ای است با ساختار کلامی درخصوص ظهور حضرت مهدی امام زمان (ع) از رادیو کیش تولید و پخش می گردد

حضرت مهدی (عج) یگانه فرزند امام عسکری علیه السلام یازدهمین امام شیعیان است. دوران زندگی امام زمان(عج) به چهار دوره تقسیم می شود:

1 ـ از تولد تا غیبت: حضرت مهدی(عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری علیه السلام به صورت نیمه مخفی زندگی کردند. یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در این دوره انجام دادند این بود که امام مهدی(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.

2 ـ غیبت صغری: پس از شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در سال 260 ق دوره غیبت صغری آغاز شد و تا سال 329 ق ادامه پیدا کرد. در این دوره حضرت مهدی(عج) از طریق چهار نائب به ادامه امور مردم می پرداختند.

3 ـ دوره غیبت کبری: این دوران از سال 329 ق شروع شد و تا زمانی که خداوند مصلحت بدانند ادامه خواهد داشت در این دوره پاسخ به پرسش ها و احکام مردم بر عهده نایبان عام آن حضرت است و حضرت نایب خاصی برای این دوره معرفی نکرده اند.

4 ـ دوره حکومت: پس از ظهور، امام زمان(عج) بر اساس احکام اسلام حکومت واحد جهانی تشکیل خواهند داد که در سایه آن سرتاسر عالم پر از عدل و داد خواهد شد.

 این برنامه روز جمعه هرهفته ساعت 12:15 به مدت 30 دقیقه از صدای مرکزکیش پخش می شود

سال تولید: بهار99