سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

خروج سرمایه از کیش و تردید سرمایه گذاران مهمترین پیامدهای منفی تغییر مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

خروج سرمایه از کیش و تردید سرمایه گذاران مهمترین پیامدهای منفی تغییر مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش

خروج سرمایه از کیش و تردید سرمایه گذاران مهمترین پیامدهای منفی تغییر مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش

امام جمعه کیش گفت: با تغییر مدیرعامل سابق کیش خسارتی به کیش وارد شد و کسانی که این خسارت را وارد کردند باید آن را جبران کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده درخطبه‌های نماز جمعه با اشاره به تغییر ناگهانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: در خصوص این تغییر، نامه‌ای مفصل تهیه و تنظیم شده که از زبان شما شهروندان نکاتی را خدمت رئیس جمهور خواهم رساند.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه این تغییر نباید خللی در کار مسئولان ایجاد کند و یا تاثیر منفی در روند اجرای پروژه‌ها در کیش داشته باشد، افزود:تمام پروژه‌هایی که از قبل برای کیش تعریف شده باید با قدرت هرچه تمام‌تر ادامه پیدا کند و هیئت مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد در این شرایط حساس وظیفه مهمی دارند و باید وظایف محوله را به درستی مدیریت کنند.وی با اشاره به اینکه تغییر در حیطه وظایف یک مدیر است و مدیر حق دارد بتواند نیرو‌های خود را تغییر دهد، گفت: تغییرات باید در یک چارچوب و ضابطه خاص و مشخص باشد و متاسفانه تغییر مدیرعامل سابق در چارچوب درست و ضابطه مشخص نبود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: تغییر باید توجیه پذیر و در زمان مناسب باشد و متاسفانه تغییر مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در بدترین زمان ممکن و در آستانه تعطیلات سال نو، زمانی که این جزیره نیازمند مدیریت یکپارچه و هماهنگ است، اتفاق افتاده است.

امام جمعه کیش گفت: خروج سرمایه از کیش و تردید سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این جزیره به دلیل بی ثباتی در حوزه مدیریتی از مهمترین پیامد‌های منفی تغییر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش است.
وی افزود: متاسفانه پروژه‌های میلیاردی در جزیره کیش که با قدرت در حال اجرا و تکمیل بودند به دلیل این تغییر مدیریتی دچار سستی شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده با اشاره به اینکه در خصوص این تغییر مهم و تاثیرگذار هیچ مشورت و یا نظر خواهی با دیگر مسئولان کیش نشد، گفت: نهاد امامت جمعه امین نظام اسلامی در هر شهری است و قبل از هرگونه تغییری باید مسئولان با این نهاد مشورت و نظر خواهی کنند و متاسفانه در خصوص تغییر مدیر عامل سابق جزیره کیش این مهم فراموش شد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با بیان اینکه مردم و مسئولان کیش از این تغییر به شدت ناراحت هستند، افزود: خسارتی به کیش وارد شده است و کسانی که این خسارت را وارد کرده اند باید در کوتاهترین زمان این خسارت را جبران کنند.

امام جمعه کیش همچنین توانمندی در اجرای وظایف محوله، سابقه مدیریتی، توانایی ارتباط با سرمایه گذاران، سواد اقتصادی، پایبندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی، تعهد و تخصص را از شاخصه‌های یک مدیر موفق برشمرد و افزود: چنانچه مدیر عامل جدید دارای چنین ویژگی‌هایی باشد قطعا مردم پذیرای چنین مدیری خواهند بود و اگرغیر این باشد قطعا مردم هم دست رد به سینه این مدیر خواهند زد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده حضور مستمر مدیران در کیش را شرط اساسی قبول مسئولیت در کیش برشمرد و افزود: مدیرانی که در کیش حضور مستمر ندارند به درد مدیریت این جزیره نمی‌خورند و حضور آن‌ها تنها خسارت برای ساکنان و گردشگری این جزیره است.

وی افزود: مدیرعامل سابق کیش بودجه ۵ سال آینده این جزیره را تامین کرده است و از مدیران عامل آینده می‌خواهیم در حفظ این منابع تلاش کنند.خطیب جمعه کیش با اشاره به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی گفت: در کیش با سرمایه گذاری‌های فراوان ۶۰ هزار نفر نخل کاشته شده و هرسال به بهانه‌های مختلف ثمر‌های این درختان از بین برده می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده از مسئولان خواست با اتخاذ تدابیر لازم در حفظ ثمر‌های این درختان تلاش کنند تا اقشار محروم کیش از این نعمت خدادادی بهره‌مند شوند.
وی همچنین بر لزوم راه اندازی پردیس دانشگاه کشاورزی با تمرکز بر رشته‌های گیاهان بومی و سازگار با محیط زیست این جزیره تاکید کرد.
امام جمعه کیش با تبریک ۲۷ رجب، سالروز مبعث پیامبر اکرم (ص) به تمامی مسلمانان جهان، افزود: مبعث شروع دعوت به آخرین دین الهی یعنی اسلام و معجزه جاویدان این دین یعنی قرآن کریم است