جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

خروج از توافق هسته‌ای یک رسوایی بزرگ برای آمریکا - نمایش محتوای خبر

 

 

خروج از توافق هسته‌ای یک رسوایی بزرگ برای آمریکا

خروج از توافق هسته‌ای یک رسوایی بزرگ برای آمریکا

امام جمعه کیش گفت: خروج از توافق هسته‌ای یک رسوایی بزرگ برای آمریکایی هاست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه به  سخنرانی ترامپ در کنگره آمریکا و اعلام خروج این کشور از برجام اشاره کرد و گفت: این حرکت آمریکا بازتاب های فراوانی در سطح بین المللی و ملی  داشت.
 خطیب جمعه کیش، در تحلیل بدعهدی ها و پیمان شکنی های آمریکا  در دوران های مختلف، افزود: رئیس جمهور آمریکا در جلسه ای که خروج از برجام را اعلام کرد سخنان بسیار زشت و سخیفی را مطرح و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی بیش از 10 دروغ آشکار را برشمرد که این سخنان در واقع مجموعه ای از تهمت ها و افتراها نسبت به ملت بزرگ ایران اسلامی بود.
وی همچنین علت اصلی خصومت های شدید آمریکا با جمهوری اسلامی ایران را در دوران های مختلف ، مساله پیروزی انقلاب اسلامی و کوتاه شدن دست آمریکا از ذخایر مهم انرژی و موقعیت راهبردی و استراتژیک ایران  عنوان کرد و افزود: آمریکا تلاش می کند با براندازی نظام جمهوری اسلامی بر کشور ایران باردیگر مسلط و منابع کشور را غارت کند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: کسانیکه این خصومت ها را علیه جمهوری اسلامی ایران در گذشته روا می داشتند اکنون استخوان هایشان زیر خاک است اما نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان سرافراز و استوار در مسیر پیشرفت و تعالی گام برمی دارد.
امام جمعه کیش با بیان اینکه  خروج آمریکا از توافق هسته ای یک رسوایی بزرگ برای آمریکایی هاست، افزود:آمریکایی ها که ادعای حرکت در چارچوب قوانین بین المللی را دارند خودشان قوانین بین المللی و تعهدات بین المللی را آشکارا نقض و زیر پا می گذارند.
خطیب جمعه کیش در نکته چهارم تحلیل خروج آمریکا از برجام و توافق هسته ای گفت: مردم هوشیار و همیشه در صحنه ایران اسلامی بدانند که مسئولان کشور از قبل تمام پیش بینی های لازم را در حوزه های مختلف به ویژه حوزه تامین ارز و کالا به کشور را کرده اند و کشور در این زمینه با هیچ گونه مشکلی  روبرو نخواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده همچنین به پیامدهای  خروج آمریکا از برجام برای خود آمریکایی ها اشاره کردوگفت: عمیق تر شدن شکاف میان آمریکا و اروپا و ایجاد دو دسته گی در درون کشور میان  مسئولا ن ونخبگان و همچنین منزوی تر شدن این کشور  از دیگر پیامدهای نقض آشکار قوانین بین المللی توسط آمریکایی هاست.
امام جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود به حمله اسرائیل به سوریه  و پاسخ قاطع سوریه به این حمله اشاره کردوگفت: بعد از حمله اسرائیل به سوریه ،سوریه با شلیک بیش از 50 موشک به منطقه جولان  پاسخ کوبنده ای به اسرائیل داد.
وی افزود:این  پاسخ در 50 سال اخیر هم به لحاظ عمق و شدت  و هم به لحاظ اصابت به اهداف مهم بی سابقه بوده است و نشان دهنده  قدرت  و موقعیت طلایی نیروهای مقاومت است.
امام جمعه کیش در پایان فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ،ماه بزرگ الهی را به مسلمانان تبریک و تهنیت گفت.
درپایان نمازجمعه، نمازگزاران با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا ومرگ بر اسرائیل بار دیگر با آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران تجدید پیمان کرده و خروج آمریکا از برجام را محکوم کردند.