سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

حمایت از شرکت‌ها و بانک‌های حامی صنعت پتروشیمی - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از شرکت‌ها و بانک‌های حامی صنعت پتروشیمی

حمایت از شرکت‌ها و بانک‌های حامی صنعت پتروشیمی

مشاورعالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در کیش گفت: از شرکت‌های دانش بنیان، استارت آپ‌ها، هلدینگ‌ها و بانک‌های حامی صنعت پتروشیمی حمایت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، علی وطنی در آیین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را یکی از محوری‌ترین برنامه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برشمرد.

وی گفت: برای مقابله با تحریم‌ها فهرستی از تجهیزات راهبردی کشور در زمینه‌های مختلف تهیه شد و برای تولید این محصولات فناورانه و رفع این نیاز‌ها حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داخلی در دستور کار قرار گرفت.

وطنی افزود: با اجرایی شدن این راهکار، شرکت‌های دانش بنیان داخلی با تولید تجهیزات راهبردی کشور در زمینه‌های مختلف با چالش‌های ناشی از تحریم‌ها مقابله کردند.

وی با ابراز خرسندی از افزایش حضور شرکت‌های فعال درعرصه پتروشیمی و بانک‌ها دراین نمایشگاه نسبت به دوره قبل گفت: به دلیل حمایت دستگاه‌های دولتی از بخش عرضه، رونق کمتری دربخش تقاضا وجود داشت و این یکی از چالش‌های اساسی صنعت پتروشیمی کشور بود.

وی افزود: خوشبختانه به مدد حضور موثر بانک‌ها و هلدینگ‌های فعال بخش تقاضا نیز فعال و پویا شده است.

وطنی با اشاره به تغییر نگرش روسای بانک‌ها و استفاده از ادبیات تخصصی و مبتنی بر توسعه فناوری در عرصه پتروشمی گفت: این رویکرد نوین بانک ها، شرکت‌های ملی نفت، گاز و پتروشیمی و هلدینگ ها، فضا و بستری را در کشور ایجاد کرده که ماندگاری نخبگان ایران اسلامی و تلاش آنان برای رونق اقتصادی کشور را تضمین می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز نخبگان برجسته کشور با امید و انگیزه‌ای دو چندان درجهت اعتلای نام ایران درعرصه علم و فناوری تلاش می‌کنند گفت: فعالیت موثر و هدفمند پنج هزار و ۷۲۲ شرکت دانش بنیان کشور که بیش از سه هزار و ۱۵۰ شرکت آن در شمار نوع دوم شرکت‌های دانش بنیان دسته بندی می‌شوند، شرایط کسب و کار توام با فضای توسعه فناوری و زیست بوم فناوری را درکشورمان ایجاد و تقویت کرده است.

مشاورعالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: موتور محرک این فعالیت‌ها جوانان نخبه ایرانی هستند که با میانگین سنی کمتر از ۳۰ سال مسئولیت بزرگی را در عرصه فعالیت‌های دانش بنیان و رشدو توسعه علمی کشور عهده دارشده اند.

وی با ابراز خرسندی از مشارکت فعال صندوق نوآوری و شکوفایی، ستاد توسعه فناورانه آب و انرژی، پارک علم و فناوری پردیس و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی درکیش تاکیدکرد: حضور شرکت‌های زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری در این رویداد مهم اقتصادی و علمی مبین سیاست‌های حمایتی مسئولان از توسعه صنعت پتروشیمی است.

وی با اعلام آمادگی کامل برای حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، استارت آپ‌ها، هلدینگ‌ها، بانک‌ها و موسسات مالی فعال درعرصه پتروشیمی از تمامی دست اندرکاران این صنعت خواست تا مشکلات خود را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرده و اطمینان داشته باشند که از حمایت مسئولان این حوزه برخوردارخواهند بود.