جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

حفظ وحدت در عزاداری های امام حسین (ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

حفظ وحدت در عزاداری های امام حسین (ع)

Loading the player...

دانلود

کیش/خبرگزاری صدا و سیما/فرهنگی

حفظ وحدت در عزاداری های امام حسین (ع)

امام جمعه کیش در جلسه هماهنگی هیئت های مذهبی کیش با تشکر از انسجام و هماهنگی های خوب هیئت های مذهبی کیش در سال های گذشته گفت: حفظ وحدت در عزاداری های امام حسین (ع) از مهمترین اهداف است.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی افزود: همکاری های هیئت ها با یکدیگر در ماه محرم از نکات مهمی است که متولیان هیئت ها باید آنها را رعایت کنند.

وی گفت: در مداحی های ماه محرم و عزای سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) باید بر متن و نوع اجرای مداحان نظارت شود.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی افزود: باید مواظب بود تا امور مستحب در اجرای عزاداری ها مانع برگزاری امر واجب همچون نماز اول وقت نشود.

فرمانده انتظامی منطقه ویژه کیش هم در این مراسم بر ایجاد رابط پلیس با عنوان همیار محرم در هیئت های عزاداری تاکید کرد و گفت: دریافت مجوز برای برپایی ایستگاه های توزیع نذری، هماهنگی با پلیس راهور، رعایت حجاب و عفاف و حفظ حرمت ماه محرم از موارد مهمی است که هیئت های عزاداری باید به آن توجه کنند.

سرهنگ جهانبخش گفت: غرفه هایی که حرمت ماه محرم را رعایت نکنند به مدت دوهفته پلمپ می شوند و هم چنین خودروی رانندگان متخلف و هنجارشکن در ماه محرم توقیف و  به پارکینگ منتقل خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش هم در این نشست با تاکید بر همزمانی عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفایش با هفته دفاع مقدس خواستار توجه جدی هیئت ها به مضامین دفاع مقدس، شهدا هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم در عزاداری ها شد.

محمد قاریان پور با اشاره به پخش مراسم های ماه محرم در شبکه های سراسری گفت: لازمه پخش تصاویر مراسم هیئت های عزاداری در جزیره کیش از شبکه های مختلف سیما برپایی مراسم به صورت منظم و پرشور است.

وی به برپایی عزاداری ها ، نماز روز تاسوعا و عاشورای حسینی در کیش اشاره کرد و گفت : امیدواریم با هماهنگی هیئت های عزاداری بتوانیم تصاویر مطلوبی از این حرکت دینی و معنوی در جزیره کیش به سراسر جهان مخابره کنیم.

 

در این جلسه که با حضور نمایندگان 43 هیئت عزاداری جزیره کیش برگزار شد بر رعایت توصیه های ایمنی، تعطیلی بازارها از ساعت 21 و 30 دقیقه، تامین پایدار آب و برق در زمان عزاداری، هماهنگی برای ایاب و ذهاب عزاداران توسط سیستم حمل و نقل عمومی تاکید شد.