حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

حضرت امام علي عليه السلام الگوي عدالت و مروت براي همه انسانهاست . - نمایش محتوای خبر

 

 

حضرت امام علي عليه السلام الگوي عدالت و مروت براي همه انسانهاست .

حضرت امام علي عليه السلام الگوي عدالت و مروت براي همه انسانهاست .

کیش / خبرگزاری صداوسیما / مذهبی

در مراسم شب بيست و یکم ماه مبارک رمضان  که  در مسجد خاتم الانبيا برگزار شد آيت الله موحدي کرماني به تبیین جایگاه والای حضرت علی علیه السلام و مظلومیت آن امام همام پرداخت و گفت: مولاي متقيان الگوي عدالت ، شجاعت و ديانت براي همه انسانهاست  و دشمناني که عدالت اين امام معصوم را تاب نمي آوردند وي را به شهادت رساندند.

وي افزود:مولاي متقيان در دوران زندگي و امامت خود، هميشه در مسير حق و عدالت گام برداشتندو دين اسلام را از انحراف نجات دادند و براي اين کار بهاي سنگيني پرداختند.

وی شبهاي قدر را زمان رقم خوردن تقدير بندگان دانست و گفت: لازمه درک شب‌های قدر داشتن آمادگی قلبی است، مومنان باید با خلوص نیت در این شب ها از دنیای مادی فاصله گرفته و احسان و نیکی را در قلب های خود جایگزین کینه و حسد ورزی کنند.

امام جمعه موقت تهران افزود: شب های قدر، زمانی برای راز و نیاز وخلوت با معبود، شب زنده داری و شکرگزاری از خداوند است و صدقه دادن ، خواندن قرآن ، استغفارو کمک به فقرا، از بهترین اعمال است.

آیت الله موحدی کرمانی خودسازی و رسیدن به قرب الهی را از ویژگیهای شب های قدر برشمرد و آحاد جامعه به خصوص جوانان را به بهره گیری از این فرصت برای حرکت به سوی کمال سفارش کرد.