جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

حسین(ع) قوت قلب آزادگان جهان است - نمایش محتوای خبر

 

 

حسین(ع) قوت قلب آزادگان جهان است

Loading the player...

دانلود

کیش / خبرگزاری صداوسیما/ سیاسی

شیخ یعقوب شمس در خطبه های نماز جمعه اهل سنت کیش ایام شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش را تسلیت گفت و با شرح وقایع روز عاشورا و وقایع پس از ان به بیان دیدگاه اهل سنت در مورد یزید پرداخت و گفت: اهل سنت اعتقاد دارد که یزید فردی فاسد و بی لیاقت بود که در  دوران خود دو جنایت تخریب خانه کعبه و شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش را مرتکب شد.

شیخ یعقوب شمس با بیان سخنانی از بزرگان اهل سنت در توصیف شخصیت یزید افزود: هیچگاه حب یزید در دل کسی که ایمان به خدا و رسولش داشته باشد جمع نمی شود و یزید جنایت کارترین دشمن اولاد پیامبر است.

وی گفت: مردم بسیاری به خصوص بیش از 18 هزار نفر از کوفیان از امام خواستند که برای رهبری مسلمانان به کوفه برود که نهایتا با ترس و دل دادن به لذت های دنیوی باعث شهادت اهل بیت علیهم السلام شدند.

خطیب جمعه اهل سنت کیش شعار هیهات من الذله را پر از مفهوم و معنا دانست که امام حسین با نهضت تاریخی خود ان را برای انسان های آزاده به یادگار گذاشته است.

شیخ یعقوب شمس افزود: امام حسین (ع) موج خروشانی است که یاد و درس هایش ماندگار شده است اما قاتلین و دشمنانش در زباله دان تاریخ مدفون شده اند.