رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

حذف تریپ از خدمات گردشگری در جزیره - نمایش محتوای خبر

 

 

حذف تریپ از خدمات گردشگری در جزیره

Loading the player...

دانلود

کیش / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

علیرضا عادلی گفت: شیوع پدیده پرداخت کمیسیون "تریپ" به رانندگان خودرو های هایس و مینی بوس های شخصی توسط مدیران مراکز پذیرایی، اقامتی، تفریحی و گردشگری را اخلال در شبکه حمل و نقل عمومی جزیره عنوان كرد و گفت: این امر موجب ایجاد رقابت نا سالم در جزیره کیش شده است.

وی  افزود: با توجه به اینکه در بخش های گردشگری و مراکز اقامتی، تفریحی و پذیرایی، جذب مسافر و گردشگر به شیوه های غیر متعارف "پرداخت تریپ" انجام می شود، ضروریست بانیان امر که همان صاحبان کانترهای مستقر در بازارها، هتل ها، مبادی ورودی فرودگاه و بندرگاه و به ویژه دفاتر خدمات گردشگری و آژانس های هواپیمایی هستند، از سوی مراجع مرتبط شناسایی و با آنان برخورد قانونی شود. زیرا هر گونه فعالیت دربخش حمل و نقل نیازمند مجوز شورای ترافیک است.

وی در خصوص حذف "تریپ" از خدمات گردشگری گفت:برگزاری جلسه با مدیران آژانس ها و شرکت های تاکسی رانی، اطلاع رسانی به رانندگان وسایل نقلیه عمومی، صدور و ابلاغ بخشنامه انضباطی در خصوص تریپ و شایعه پراکنی و اعمال برخوردهای قانونی اعم از لغو امتیاز تاکسی، بر خورد با رانندگان متخلف، ابطال کارت تردد و توقيف خودرو در پارکینگ از اقدامات صورت گرفته در جهت حذف پدیده تریپ در کیش است.

عادلی گفت: با توجه به سیاست های ابلاغی از سوی سازمان منطقه آزاد کیش هیچکدام از هتل ها حق در اختیار گرفتن مینی بوس های اختصاصی نداشته و بر اساس شرح وظائف مصوب ابلاغی، تورگردانی دربخش خدمات گردشگری است.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش گفت: با اعلام سامانه 141 به ساکنان و گردشگران کیش برای اطلاع رسانی تخلفات احتمالی درشبكه حمل و نقل جزیره به مسئولان، در رسیدگی به تخلفات، دو اصل سرعت و دقت در عمل را مد نظر داریم.