جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

حدیث دلدادگی - نمایش محتوای صدا

 

 

حدیث دلدادگی

Loading the player...

این برنامه به تعداد 1 برنامه 120 دقیقه­ای ویژه اربعین امام حسین (ع) در ساختار ترکیبی نمایشی به صورت زنده از صدای مرکز کیش پخش شد . آیتم های این برنامه شامل :گفتار ، کارشناس ، گزارش ، سخنرانی ، موسیقی بی کلام و با کلام ،مرثیه و مداحی ،تلفن و پیامک ،نوحه خوانی ،ارتباط با کربلا و نمایش ، ارتباط با رادیو اربعین و بسته اذانگاهی می باشد.

در فرهنگ عاشورا، اربعین به چهلمین روز شهادت حسین بن علی علیهما السلام گفته می شود که مصادف با روز بیستم ماه صفر است. از سنتهای مردمی، گرامیداشت چهلم مردگان است که، به یاد عزیزِ فوت شده خویش، خیرات و صدقات می دهند و مجلس یاد بود برپا می کنند. در روز بیستم صفر نیز، شیعیان، عظیم ترین مراسم سوگواری را در کشورها و شهرهای مختلف به یاد عاشورای حسینی برپا می کنند و همراه با دسته های سینه زنی و عزاداری به تعظیم شعائر دینی می پردازند. در شهر کربلا، اربعین حسینی عظمت و شکوه خاصی دارد و دسته های عزادار، مراسمی پرشور برپا می کنند.

اربعین، چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) است که جان خود و یارانش را فدای دین کرد. از آنجا که گرامیداشت خاطره شهید و احیاء اربعین وی، زنده نگهداشتن نام و یاد و راه اوست و زیارت، یکی از راههای یاد و احیاء خاطره است، زیارت امام حسین (ع) بویژه در روز بیستم ماه صفر که اربعین آن حضرت است، فضیلت بسیار دارد.

یکی از جلوه های بسیار زیبای اربعین حسینی حرکت پیاده خیل مشتاقان آن حضرت است که حماسه ای وصف ناشدنی وجلوه ای درک ناشدنی را می آفریند، دشمنانی که زیارت چند هزار نفره سابق را در اربعین حسینی تحمل نکردند امروز نظاره گر حرکت سیل گونه و میلیونی زائران آن حضرت است که بصورت خودجوش وکاملا مردمی چشمان جهانیان را مات ومبهوت خود ساخته است.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده:غلامحسین خسروی

نویسنده و گوینده:بیژن منصوری

گزارشگر:عبدالمطلب خادمی

کارشناس:حجت الاسلام یوسف پور

دستیار تهیه:لیلا تاجرزاده

صدابردار:کوروش یحیی زاده