سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

جزیره کیش میزبان مسابقات غواصی ارتش‌های جهان - نمایش محتوای خبر

 

 

جزیره کیش میزبان مسابقات غواصی ارتش‌های جهان

جزیره کیش میزبان مسابقات غواصی ارتش‌های جهان

مسابقات غواصی ارتش‌های جهان مرداد امسال در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، دومین دوره مسابقات غواصی ارتش های جهان در کشور امسال به میزبانی جزیره کیش برگزارمی شود.

160 غواص از  کشورهای مختلف دراين رقابتها با یکدیگر رقابت می کنند.

بیش از ۴۰ داور مسئولیت قضاوت این مسابقات را بر عهده دارند و ۲۰۰ نفر از عوامل پشتیبانی  نیروهای مسلح، نیز در برگزاری این مسابقات مشارکت دارند.
برگزاری همایشی با حضور سرپرستان، مربیان و ورزشکاران و برپایی نمایشگاهی در خصوص آداب، رسوم، فرهنگ و صنایع دستی کشورهای مختلف با همکاری شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش از جمله برنامه های این مسابقات خواهد بود.
اولین دوره این مسابقات پارسال به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نوشهر برگزار شد و با توجه به میزبانی خوب ایران و ظرفیت های جزیره کیش، این منطقه آزاد به عنوان میزبان برگزاری دومین دوره مسابقات غواصی ارتش های جهان معرفی شد.
 
شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات در هفت بخش غواصی عمق از جمله میدان موانع، جوشکاری و برشکاری زیرآب، فلنچ ( گونه ای از اتصال دهنده ها است)، نجات زیر دریایی و کشتی مغروق، کار در فضای بسته و امداد و نجات غواص Cpr رقابت کردند که تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش غواصی عمق مقام اول را کسب کرد و در مجموع به مقام پنجمی جهان دست یافت.