جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

جزیره کیش غرق نور و شادی عید نیمه شعبان - نمایش محتوای خبر

 

 

جزیره کیش غرق نور و شادی عید نیمه شعبان

جزیره کیش غرق نور و شادی عید نیمه شعبان

 

جزیره کیش در آستانه فرا رسیدن نیمه شعبان غرق در نور و شادی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، در آستانه فرارسیدن جشن بزرگ نیمه شعبان و برای گرامیداشت هرچه باشکوه تر این عید فرخنده برنامه های فاخر فرهنگی و مذهبی در جزیره کیش برگزار می شود.  
به مناسبت عید بزرگ نیمه شعبان مساجد، حسینیه ها ، تکایا و مصلای بزرگ جزیره کیش میزبان  ساکنان و گردشگرانی است که با حضور دراین مراسم به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) عرض ارادت می کنند.

سخنرانی باحضور کارشناسان برجسته مهدویت برای آشنایی بیشتر نسل جوان با این مقوله مهم فرهنگی و مذهبی ، مولودی خوانی و توزیع شربت و شیرینی از جمله بخش های مختلف جشن اعیاد بزرگ شعبانیه در جزیره کیش است.
جشن های اعیاد شعبانیه نیز در مساجد نقاط مختلف جزیره کیش  از جمله پایگاه هوایی و کمپ معمار برگزار می شود تا ساکنان بخش های مختلف و گردشگران بتوانند از حضور در فضای معنوی این مراسم بهره مند شوند.
برگزاری مسابقه کتاب با موضوع مهدویت و اعطای جایزه کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به 20 برنده ، توزیع بروشور های آموزنده فرهنگی بین دانش آموزان مدارس، پخش دعای فرج امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف در فرودگاه کیش در روز نیمه شعبان، آذین بندی و فضا سازی شهری برای گرامیداشت این اعیاد بزرگ ، برپایی تکایادر بخش های مختلف با مشارکت دوستداران اهل بیت و توزیع شربت و شیرینی در بین مردم ، برپایی ایستگاه های صلواتی توزیع شربت و شیرینی در نقاط مختلف شهر از سوی سازمان منطقه آزاد کیش  از جمله برنامه های مختلف فرهنگی است که در جزیره کیش برای گرامیداشت نیمه شعبان برگزار می شود.