جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

جزیره کیش بهترین الگو برای برگزاری جشن چهارشنبه آخر سال - نمایش محتوای خبر

 

 

جزیره کیش بهترین الگو برای برگزاری جشن چهارشنبه آخر سال

جزیره کیش بهترین الگو برای برگزاری جشن چهارشنبه آخر سال

فرمانده انتظامی ویژه کیش گفت: امسال محله محوری در کانون برنامه ریزی برای چهارشنبه آخر سال قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، فرمانده انتظامی و دریابانی ویژه کیش در نشست خبری به مناسبت ایام نوروز و چهارشنبه آخر سال، گفت: معاندان و مخالفان نظام که بر اساس برنامه ریزی های خود اعلام کرده بودند که ایران، چهل سالگی انقلاب خود را نخواهد دید، در مقابل حضور گسترده مردم به زانو درآمدند
سرهنگ علی اصغر جمالی افزود: براساس بیانیه 7 گانه رهبری در شروع گام دوم انقلاب، وظیفه پلیس آگاهی، قدرت بیشتر، توسعه امید آفرینی و برقراری پایدار نظم و امنیت همچون گذشته است.
وی با اشاره به در پیش رو بودن چهارشنبه آخر سال، گفت: جزیره کیش همواره الگوی برگزاری جشن چهارشنبه آخر سال بوده  و امسال هم با محله محوری در برگزاری این مراسم، باز هم جزيره کیش چهارشنبه آخر سال آرام و مطمئنی را پشت سر خواهد گذاشت.
فرمانده انتظامی ویژه کیش با توصیه به والدین برای کنترل و پایش رفتار فرزندان خود گفت: با متخلفانی که آرامش و امنیت مردم را تهدید کنند برخورد قاطع خواهد شد و این افراد و خودروهایشان حداقل تا پایان تعطیلات نوروزی در توقیف پلیس خواهند بود.
سرهنگ جمالي گفت: پلیس در ايام نوروز با گشت های ویژه تخصصی شبانه روز در شهر حضور خواهد داشت و علاوه بر آن در مناطقی پرجمعیت در ایام نوروز مانند مرجان، کشتی یونانی، اسکله تفریحی، ورودی بندر کیش ایستگاه های ثابت ایجاد خواهد کرد.
سرهنگ جمالی درخصوص راهنمایی بیشتر خودروهای سواری در ایام نوروز بیان کرد: کتابچه های راهنمایی درایستگاه ورودي به کیش در مدت زمان توقف در این ایستگاه به خودروهای داده می شود تا مورد مطالعه قرار داده و از قوانین رانندگی در کیش آگاه شوند.
وی همچنین اجاره منازل شبانه در جزیره کیش را یکی از چالش های مهم برشمرد و افزود: وجود منازل شبانه به ویژه در ایام نوروز برای کسانی که امکان استفاده از هتل ها را به هر دلیل ندارند یک فرصت است اما به دلیل ساماندهی نشدن این منازل، مشکلاتی برای مردم و امنیت شهر به وجود می آورند و امیدواریم دستگاه های مسئول هرچه سریعتر برای ساماندهی آنان اقدام کنند.
فرمانده انتظامی ویژه کیش با اشاره به افزایش جرم در فضای مجازی افزود: خوشبختانه  در جزیره کیش بیش از 97 درصد جرم های صورت گرفته در فضای مجازی کشف و متهمان دستگیر شده اند و این رقم در کشور 85 درصد است.
سرهنگ جمالی یکی از شگردهای جدید کلاهبرداران را طراحی و استفاده از برنامه هایی دانست که رسیدهای بانکی قلابی را صادر کرده و از این طریق از مغازه داران کلاهبرداری می کنند
وی با بیان اینکه در حوزه کشف مواد مخدر با افزایش 11 درصدی روبرو بوده ایم گفت: در حوزه کاهش سرقت ها هم فعالیت های خوبی صورت گرفته و جزیره کیش را امن ترین شهر کشور نشان می دهد چرا که امسال 30 طرح پاکسازی و مقابله با سرقت انجام شده و در این رابطه 72 نفر هم دستگیر شدند.
سرهنگ جمالی با بیان اینکه توقیف تعداد 49 فروند لنج کالای قاچاق به ارزش 940 میلیارد ریال یکی از دستاوردهای بزرگ پلیس کیش بوده است، بیان کرد: در حوزه سوخت قاچاق هم 17 شناور با حجم 230 هزار لیتر سوخت توقیف شدند.
وي گفت: تعداد 43 هزار نفر مراجعه به کلانتری ها، بیش از 43 هزار تماس با فوریت های 110 و عملیاتی شدن بیش از 6 هزار و 600 مورد از آنها، 33 جلسه ارتباط چهره به چهره در سامانه 197، مراجعه 32 هزار نفر به پلیس راهور، اجرای بیش از 800 طرح برخورد با ناهنجاری ها، جذب بیش از 52 پلیس افتخاری، مراجعه بیش از 15 هزار نفر به اداره اماکن و بالاخره مراجعه بیش از 18 هزار نفر به اداره مهاجرت و گذرنامه، نشان از توجه و اتکای متقابل مردم و نیروی انتظامی است که امسال انجام شده است
فرمانده انتظامی ویژه کیش گفت: نصب دستگاه ایکس ری خودرویی تا قبل از تعطیلات نوروزی در بندرگاه، برخورد قاطع با شایعه سازان در فضای مجازی، ساماندهی هزار نفر از اتباع خارجی، جمع آوری موتورهای بنزینی از جزیره از ديگر برنامه هاي نيروي انتظامي در جزيره كيش است.