سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

جزیره پاک - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جزیره پاک

Loading the player...

تهیه کننده:ابراهیم بروغنی

مجری:عدنان اسلامی

تصویر برداران:اکبر بروغنی،کامبیز حسین زاده،محمد خلیلی،مهدی روحی

صدابردار:حمید پور غلامحسن

تدوین:ابراهیم بروغنی

برنامه «جزیره پاک» به تعداد 32 برنامه 30 دقیقه ای با حضور کارشناسان ومسئولین نسبت به مبارزه با مواد مخدر و آگاهی بخشی خانواده ها در مورد مواد مخدر صنعتی در سیمای مرکز کیش تولید و پخش می گردد.

معضل اعتیاد و مواد مخدر یکی از اصلی ترین موانع رشد، توسعه و تحول اقتصادی، اجتماعی و ‏فرهنگی جوامع است  و از مهمترین راه های مقابله با این پدیده شوم، آموزش و آگاهی نسل جوان است.

بسیاری از نوجوانان حتی با شکل ظاهری انواع مواد مخدر آشنا نیستند و ناآگاهانه به مصرف این مواد اقدام می‌کنند،لذا لازم است با استفاده از ابزارهای آموزشی مختلف از جمله کیت‌های مواد مخدر، دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی با شکل ظاهری و مضرات آن آشنا شده تا در صورت برخورد با چنین موادی از مصرف آن خودداری کنند.

باورهای غلط در مورد مصرف مواد مخدر به ویژه این باور که یک بار مصرف سبب وابستگی نمی‌شود یکی از عوامل مهم در گرایش به سوی مصرف و اعتیاد به این مواد است و باید با آگاه‌سازی، آموزش و فرهنگ‌سازی برای تغییر این باور و نهادینه کردن باورهای صحیح اقدامات لازم صورت گیرد.بانوان به عنوان قشر تاثیرگذار جامعه و پایه و اساس کانون خانواده ها می توانند نقش بسزایی در کاهش انواع آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد داشته باشند.

نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان بسیار مهم است. آموزش های اولیه به ویژه در خانواده و مدرسه اولین پی ریزی تربیتی برای افراد جامعه است تا فردایی دور از مواد مخدر داشته باشند.

سال تولید: 1395