سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

جزیره زندگی - نمایش محتوای صدا

 

 

جزیره زندگی

تهیه کننده : مریم فرازی

گوینده : ویدا فرجامی

صدابردار : محسن صبری

نویسنده : لیلا تاجرزاده

گزارشگر : سمیه ملکپور

ارزیاب : خانم علیدادی

دستیار و هماهنگی : لیلاتاجرزاده

تهیه آیتم : مریم فرازی - لیلاتاجرزاده

کارشناس : دکتر حلت

جزیره زندگی هر روز به جز جمعه ها از ساعت ۱۰:۱۵ الی ۱۱ با بخش های متنوعی از قبیل : حدس بزنید، بخش کارشناسی، آشپزخانه جزیره زندگی، بخش گزارشی برنامه، پیام تغذیه و حرفهایی از جنس زندگی پخش می شود

آیتم های این برنامه شامل: گزارش در دو بخش به صورت موضوعی، کارشناسی بصورت حضوری در برنامه و پاسخ به تلفن و پیامک های مخاطبان، دست پخت ایرانی در قالب بسته صوتی که هر روز یک غذای ایرانی از تمامی نقاط ایران معرفی می شود.

خانه سلامت در قالب بسته صوتی،نکاتی در خصوص سلامت اعضای خانواده ،پدر مادر و فرزندان ، اقتصاد خانواده ، نکات جالب و مفید در خصوص فرهنگ درست مصرف کردن، صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی در خانه صحبت می کند.

محور موضوعی برنامه از شنبه تا پنجشنبه : شنبه ها (دینی-تربیتی-عفاف و حجاب)- یکشنبه ها (روانشناسی) – دوشنبه ها (مهارت زندگی-زوج های جوان –تربیت کودک-ازدواج جوانان-سالمندان) سه شنبه ها (تغذیه - ) چهارشنبه (مسائل حقوقی)– پنجشنبه (پزشکی)

انسجام خانواده ها ، به یک جامعه مستحکم می انجامد . زیرا که خانواده اولین کانونی ست که فرد در آن قرار می گیرد . خانواده پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت است و در تعیین سبک و خط مشی زندگی آینده نقش بسزایی دارد .

الگو سازی و نمایش خانواده های موفق و مطلوب، تبیین جایگاه زن در نظام اجتماعی خانواده محور، نهادینه کردن نقش پدر ، مادر ، همسر ، فرزندان، فرهنگ سازی در خصوص افزایش فرزند آوری، ترویج ساده زیستی و قناعت، معرفی خانواده های موفق در کیش، ترویج فرهنگ درست مصرف کردن، آموزش نکات حقوقی، بهداشتی، تربیتی و مذهبی به مخاطبان، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در کیش، تحکیم بنیان خانواده و ارتباط هر چه بیشتر با توان و مقابله با مشکلات و آسیبهای اجتماعی از اهداف مهم این برنامه می باشد.

سال تولید: پاییز 96