جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

جزیره زندگی - نمایش محتوای صدا

 

 

جزیره زندگی

تهیه کنندگان:مریم فرازی،لیلا تاجرزاده

گویندگان:ویرا فرجامی،علیرضا مقدسی

دستیاران:سید امیر رضا هاشمی،لیلا تاجرزاده

صدابرداران:حسین پناه خواه،کوروش یحیی زاده،حمید پور غلامحسینی

نویسنده:لیلا تاجرزاده

جزیره زندگی برنامه ای ویژه برای خانواده هاست که به مدت 45 دقیقه هر روز بصورت زنده از رادیو کیش پخش می شود

انسجام خانواده ها ، به یک جامعه مستحکم می انجامد . زیرا که خانواده اولین کانونی ست که فرد در آن قرار می گیرد . خانواده پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت است و در تعیین سبک و خط مشی زندگی آینده نقش بسزایی دارد .

الگو سازی و نمایش خانواده های موفق و مطلوب، تبیین جایگاه زن در نظام اجتماعی خانواده محور، نهادینه کردن نقش پدر ، مادر ، همسر ، فرزندان، فرهنگ سازی در خصوص افزایش فرزند آوری، ترویج ساده زیستی و قناعت، معرفی خانواده های موفق در کیش، ترویج فرهنگ درست مصرف کردن، آموزش نکات حقوقی، بهداشتی، تربیتی و مذهبی به مخاطبان، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در کیش، تحکیم بنیان خانواده و ارتباط هر چه بیشتر با توان و مقابله با مشکلات و آسیبهای اجتماعی از اهداف مهم این برنامه می باشد.

آیتم های این برنامه شامل: گزارش در دو بخش به صورت موضوعی، کارشناسی بصورت حضوری در برنامه و پاسخ به تلفن و پیامک های مخاطبان، دست پخت ایرانی در قالب بسته صوتی که هر روز یک غذای ایرانی از تمامی نقاط ایران معرفی می شود.

خانه سلامت در قالب بسته صوتی،نکاتی در خصوص سلامت اعضای خانواده ،پدر مادر و فرزندان ، اقتصاد خانواده ، نکات جالب و مفید در خصوص فرهنگ درست مصرف کردن، صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی در خانه صحبت می کند.

محور موضوعی برنامه از شنبه تا پنجشنبه : شنبه ها (دینی-تربیتی-عفاف و حجاب)- یکشنبه ها (روانشناسی) – دوشنبه ها (مهارت زندگی-زوج های جوان –تربیت کودک-ازدواج جوانان-سالمندان) سه شنبه ها (تغذیه - ) چهارشنبه (مسائل حقوقی)– پنجشنبه (پزشکی)

سال تولید: 1396