رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

جزر و مد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جزر و مد

Loading the player...

تهیه کننده و کارگردان:ابراهیم بروغنی
نویسنده و مجری:سمیه ملک پور
صدا وتصویر:کامبیز حسین زاده،مهدی روحی
تدوین:ابراهیم بروغنی
دستیار تصویر:احمد مرادی

در این برنامه با صحبت کارشناسان و همچنین معلمین و دبیران مجرب در خصوص رفتارهای اجتماعی و درسی و همچنین راههای موفقیت صحبت می کنند و در بخشی از برنامه با نوجوانان موفق مدارس گفتگو میکنیم وبا آنها آشنا می شویم.

در این برنامه دانش آموزان موفق جزیره شناسایی و معرفی می شوند به گونه ای که بتوان به عنوان الگو برای نوجوانان هم سن سال خود حرفی برای گفتن داشته باشند.

بخش های گزارشی بر اساس موضوع برنامه که برگرفته از مهارتهای زندگی از قبییل چگونه با فضای مجازی کنار بیاییم،دوست یابی،نه گفتن ،رفتارهای مخاطره آمیز، چگونه الگوی خود را انتخاب کنیم،موفقیت دست یافتنی است،نوآوری وخلاقیت لازمه یک نوجوان ایرانی است،نقش اعتقادات ومذهب در شکل گیری شخصیت یک نوجوان می باشد.

در بخش کارشناسی با حضور نوجوانان مباحث و مشکلات به بحث گذاشته می شود و کارشناس برنامه هدایت جلسه را برعهده دارد.

دوره نوجوانی از مهمترین و حساس ترین دوره های زندگی انسان به شمار می رود . در این دوره ، تغییراتی در جسم و روان نوجوان رخ می دهد که هرکدام به نوعی بر او اثر مي گذارد . گاهی این تغییرات ، شخصیت و منش او را به کلی دگرگون می سازد . از این رو شناخت جنبه های مهم روانی ، عقلانی ، جسمانی و اخلاقی نوجوان ، این توانایی را به او و اطرافیانش می دهد تا شیوه صحیح برخورد با تغییرات جسمی و روحی دوره نوجواني را بدانند .

این آگاهی ، از بروز ناسازگاریهای خاص این دوران جلوگیری می كند . دوران نوجوانی ، همزمان با دوران بلوغ است . دوران بلوغ یکی از بحرانی ترین دوره های زندگی هر فرد است . دوره نوجوانی و بلوغ ، به سنین بین 12 تا 18 سالگی اطلاق می شود . گاهی گذشتن از مرز کودکی و رسیدن به قلمرو بلوغ ، با نابسامانیهای زيادي روبروست .
در این دوره ، نوجوان نه دیگر کودک به حساب می آید و نه هنوز به درستی بالغ شده است . وی در مرز بین این دو مرحله یعنی کودکی و بزرگسالی قرار دارد و با انتظارات خاص هر دو دوره روبرو است . اگر کاری کودکانه کند ، او را ملامت می کنند که بزرگ شده و این کار در شأن او نیست ، از سوی دیگر نيز در زمره بزرگسالان محسوب نمی شود .

سال تولید: پاییز 1396