جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

جدیت ایران در توسعه علوم پزشکی - نمایش محتوای خبر

 

 

جدیت ایران در توسعه علوم پزشکی

جدیت ایران در توسعه علوم پزشکی

معاون اول رئیس جمهور بر جدیت ایران در توسعه علوم پزشکی و دستاورد‌های سلامت تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، اسحاق جهانگیری گفت: حضور کشورهای متعدد جهان در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در شرایط تحریم های سیاسی و اقتصادی چهره بین المللی ایران را در دنیا مطرح تر می کند.
وی افزود: تحریم های ظالمانه امریکا به ويژه در زمینه دارو همچنان ادامه دارد و بر خلاف ادعای دولتمردان امریکا مبنی بر فشار به دولت و نظام ایران بر مردم نیز فشار های اقتصادی وارد می شود.
وی گفت: برترین های حوزه سلامت ایران و جهان در مجمع جهانی سلامت با تبادل اطلاعات می توانند دستاوردهای مهمی در زمینه سلامت عمومی و تولید دارو بدست آورند.
جهانگیری افزایش امید به زندگی، کاهش مرگ و میر مادران و کودکان و اجرای طرح تحول نظام سلامت را از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و دولت یازدهم و دوازدهم برشمرد و گفت: ایران با جدیت در توسعه علوم پزشکی و دستاوردهای سلامت تلاش می کند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین در طول سفر خود قرار است جلسه‌ای با حضور مدیران مناطق آزاد کشور در کیش برگزار کند.
 
تبیین برنامه‌ها و رویکرد‌های دولت برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت مناطق آزاد برای توسعه اقتصادی و مقابله با تحریم‌ها ، افزایش صادرات و واردات کالای مورد نیاز کشور ، از دیگر برنامه‌های معاون اول رییس جمهور در این سفر خواهد بود.
اسحاق جهانگیری با توجه به نزدیک شدن به روز ملی خلیج فارس گفت: ایران با تمام قوا از مرزهای جغرافیایی خود دفاع می کند و دهم اردیبهشت بار دیگر مالکیت ایران بر آبراهه جنوبی کشورمان خلیج فارس به دنیا اعلام می شود
وی گفت: امنیت پایدار، توسعه صلح، کشتیرانی آزاد و حراست از موقعیت سیاسی و اقتصادی خلیج فارس همواره مورد توجه مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران است.
مجمع جهانی سلامت نهم و دهم اردیبهشت با حضور برترین های ایران و 47 کشور جهان در کیش برگزار می شود.