جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

جدایی بحرین بزرگترین خیانت به کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

جدایی بحرین بزرگترین خیانت به کشور

جدایی بحرین بزرگترین خیانت به کشور

امام جمعه کیش گفت: جدایی مجمع الجزایر بحرین بزرگترین خیانت به کشور بود که با توطئه انگلیس و همکاری رژیم پهلوی رقم خورد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش به ۲۳ مرداد ۱۳۵۰ سالروز جدایی جزیره بحرین ،استان چهاردهم ایران از سرزمین مادری و اعلام استقلال آن اشاره کردو گفت: جدایی مجمع الجزایر بحرین از کشور بزرگترین خیانت به کشور بود که با توطئه انگلیس و همکاری رژیم پهلوی رقم خورد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با اشاره به اینکه در دوران حکومت های شاهنشاهی ادوار مختلف خیانت های فراوانی به کشور شده است، افزود: در دوران حکومت قاجار 2 میلیون کیلومتر از خاک کشور ، در دوران حکومت رضا خان قلدر بخش های مهمی از کشور و در دوران پهلوی دوم استان چهاردهم کشور یعنی مجمع الجزایر بحرین از خاک کشور جدا شدند.

وی همچنین با اشاره به موقعیت استراتژیک بحرین و هدف دشمنان از تلاش برای جدایی این استان مهم از کشور گفت: براساس قوانین بین المللی دریاها چنانچه بحرین از خاک ایران جدا نشده بود امروز 70 درصد از خلیج فارس ،70 درصد از منابع عظیم گازی و هیدروکربنی ،70 درصد از منابع پروتئینی دریایی و تمام صنعت مروارید خلیج فارس به ایران تعلق داشت .

امام جمعه کیش با بیان اینکه اگر بحرین از خاک ایران جدا نشده بود امروز شاهد حضور ناوهای آمریکایی در این منطقه نبودیم افزود: اگر این اتفاق ننگین در تاریخ کشور ما رخ نداده بود امروز هر کشتی که بابت عبور از این آبراه می بایست به کشور ما حق عبور پرداخت می کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده با اشاره به اینکه رژیم پهلوی تحت تاثیر تبلیغات انگلیس یکی از استان های استراتژیک کشور را از دست داد افزود: از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران این است که با وجود تمامی دشمنی های دشمنان و جنگ افروزی های آنان در چهل سال گذشته حتی یک وجب از خاک کشور کم نشده است، که تمامی اینها مرهون جانفشانی های شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن عیدسعید قربان عید بزرگ مسلمانان اشاره کردو گفت: عید سعید قربان عید بندگی انسان به درگاه خداوند است و نماز این عید هم از اهمیت بالایی برخوردار است که باید با شکوه هرچه تمام تر برگزارشود.

وی همچنین به روز عرفه روز دعا و نیایش اشاره کردو گفت: عرفه روز دعا ونیایش ،تضرع و رازو نیاز به درگاه خداوند است که تمامی مسلمانان به ویژه جوانان باید از این فرصت برای ارتباط هرچه بیشتر با خداوند متعال بهره ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در پایان سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت امام محمد باقر (ع) را به دوستداران و رهروان آن امام همام تسلیت گفت.