جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

تولید ۱۰۰ نوع نان در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید ۱۰۰ نوع نان در کیش

تولید ۱۰۰ نوع نان در کیش

بیش از ۱۰۰ نوع نان در یک واحد تولیدی در کیش تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز کیش، آقای هدایت نژاد با بیش از 20 سال فعاليت در زمینه پخت نان و شیرینی و مدیر واحد تولیدی نان در كيش گفت: دانش پخت نان بسيار وسيع است و آلمان و فرانسه پیشتاز در عرصه تولید نان هستند.

وي گفت: در این دو کشور بیش از 1000 نوع نان پخته می شود.
هدایت نژاد استفاده از خمیر ترش و استراحت کافی خمیر را راهکار مهم در تهیه نان مرغوب عنوان کرد و گفت: بسیاری از نان ها در این واحد تولیدی با ارزش غذایی بالا پخته می شود.وی گفت: آرد چاودار یا گندم سیاه با خواص بالا یکی از آردهای مرغوب در تهیه نان و شیرینی است.پریوش عباسی مدیر کنترل کیفیت شرکت نان و شیرینی نیز در خصوص خواص آرد چاودار گفت: آردهای تیره معمولا از ارزش غذایی بالایی برخوردارند و چاودار به دلیل داشتن فیبر بالا و کربوهیدارات، ویتامین های گروه  بی و سی، کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم و اسید های آمینه یک نان کامل برای مصرف روزانه همه افراد است.
هدایت نژاد مدیر واحد تولیدی نان در كيش با اشاره به اينكه در اين واحد بیش از 85 نفر و در فروشگاه های عرضه این محصولات حدود 15 نفر فعالیت می کنند، افزود: هزینه حمل آرد و مواد اولیه به کیش بالاست اما مسئولان اداره غله برای تهیه مواد اولیه،  همکاری لازم را انجام می دهند و تا کنون حتی یک روز هم تولید متوقف نشده است.
وي گفت: بسیاری از مراحل تهیه نان و شیرینی دستی و مراحل پخت با ماشین آلات پیشرفته انجام می شود و متخصصان داخلی توان تعمیر و نوسازی ماشین آلات را دارند.
خریداران محصولات نان و شیرینی این واحد تولیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیمای کیش از کیفیت و قیمت محصولات راضی بودند و البته تنوع نان ها و ارزش غذایی بالای آنها را مهمترین عامل ایجاد انگیزه در مشتریان عنوان کردند.مدیر واحد تولیدی نان در كيش گفت: این واحد تولیدی نان و شیرینی سال 92 با مصرف روزانه یک کیسه آرد و پخت نان کار خود را در کیش آغاز کرد و اکنون با گذشت 5 سال و مصرف روزانه 50 کیسه آرد نان و شیرینی تعداد زیادی از اهالی کیش را تامین می کند.
هدایت نژاد  افزود: پخت انواع نان های رژیمی، نان های روگن، نان سبزیجات، نان های فانتزی و سنتی، کیک و  شیرینی های متنوع در برنامه روزانه این شرکت قرار دارد.
وي گفت: قرار است به زودی شیرینی های رژیمی با آرد ذرت بدون گلوتن، کیک های ويژه افراد دیابتی و کیک اسفناج و سبزیجات ويژه بیمارانی که کمبود آهن دارد پخته شود.

شرکت نان و شیرینی دامو بیش از 5 سال است که در کیش فعالیت می کند.