حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

توصیه های بهداشت محیطی را در ماه مبارک رمضان جدی بگیرید. - نمایش محتوای خبر

 

 

توصیه های بهداشت محیطی را در ماه مبارک رمضان جدی بگیرید.

توصیه های بهداشت محیطی را در ماه مبارک رمضان جدی بگیرید.

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/اجتماعی

مسئول بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش ضمن ارایه توصیه های بهداشت محیطی به مردم در ماه مبارک رمضان، بر همکاری متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با مأمورین و بازرسین بهداشت محیط تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علیرضایی با تأکید بر این که از خرید محصولات روباز که در فضای معمولی نگهداری می شوند، باید خودداری کرد،‌ افزود: شیرینی سنتی از جمله زولبیا بامیه، از مراکز مجاز خریداری شده و از خرید کردن از مراکز و محل های غیر مجاز خودداری شود.

وی تأکید کرد: خرید شیرینی های سنتی از جمله زولبیا بامیه در جعبه های مشخص و دارای مهر استاندارد و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت باشد.

علیرضایی با بیان اینکه در هنگام خرید توجه شود که متصدیان یا شاغلین مراکز عرضه غذا بهداشت فردی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: آش و حلیم و مواد غذایی مشابه از محل های مجاز و شناخته شده، خرید و تهیه شود و توزیع این مواد غذایی در ظروف یکبار مصرف مناسب و ترجیحاً گیاهی باشد.

این مسئول گفت: نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی داغ نباید در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و یا ظروف یکبار مصرف نازک و رنگ روشن باشد.

وی در خصوص نگهداری غذا نیز گفت: غذای پخته شده و آماده مصرف در فضای آشپزخانه بیشتر از دو ساعت نگهداری نشود و در سریع ترین زمان ممکن مصرف شود. هم چنین در تهیه مواد غذایی بسته بندی شده از جمله خرما، پنیر، حلوا شکری و مواد غذایی مشابه به سالم بودن بسته، مجوز سازمان غذا و دارو و تاریخ مصرف و تولید و انقضاء توجه شود.

مسئول بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش اظهار کرد: در صورت استفاده از سبزی و میوه در وعده های غذایی، نسبت به سالم سازی آن توجه شود. شستشوی اولیه، انگل زدایی، گندزدایی با مواد گندزدای مجاز و شستشوی نهایی ضروری است.

وی بیان کرد: مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در هنگام خرید و تهیه مواد غذایی از جمله عدم رعایت بهداشت فردی، نظافت و بهداشت محیط، نگهداری و فروش مواد غذایی غیر بهداشتی و تاریخ گذشته و موارد مشابه، مراتب را از طریق سامانه شکایات مردمی۱۹۰ گزارش نمایند.