جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

توریسم ورزشی بهترین شاخص گردشگری کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

توریسم ورزشی بهترین شاخص گردشگری کشور

توریسم ورزشی بهترین شاخص گردشگری کشور

معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت:گردشگری در منطقه آزاد کیش یک اولویت مهم است و توریسم ورزشی بهترین شاخص گردشگری برای کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، محمدعلی وکیلی در جلسه معارفه اعضای نخستین ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، گفت: با توجه به این که مناطق آزاد کشور فرصت ارزشمندی برای بهره مندی از چنین رویداد مهمی است، با آماده سازی و انجام مطالعات برندینگ جزیره کیش، این منطقه در شمار جزایر شناخته شده برای گردشگران سراسر دنیا قرار می‌گیرد.
وکیلی با تاکید بر فرایند برندسازی جزیره کیش که می‌تواند به عنوان شتاب دهنده در این رویداد مهم نقش آفرینی کند ، گفت: تحقق برند سازی با ارتقا زیرساخت‌های ورزشی جزیره کیش سبب می‌شود این منطقه تا سکوی شناسه برای جهان ارتقا یابد.
معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌تواند عامل مهمی در تقویت توسعه و رونق گردشگری ورزشی این منطقه باشد.
محمدعلی وکیلی بر استاندارد سازی هتل‌ها و حمل و نقل هوشمند جزیره کیش در سطح قواعد فیفا برای بهره مندی از این رویداد مهم اشاره داشت و گفت: بر اساس قواعد فیفا و با تلاش و مشارکت بخش خصوصی، استاندارد سازی در حوزه هتلینگ گام نخست برای محقق شدن این امر مهم است.
وی افزود: اولویت‌ها و شاخص‌ها در قالب این ستاد باید بررسی شود و در مسیر مطالبه ملی قرار گیرد از این رو اگر نظرسنجی انجام شود اکثریت ایرانیان خواهان سهیم بودن و مشارکت فعال در رویداد ۲۰۲۲ هستند.
محمدعلی با تاکید بر کسب آمادگی‌های لازم برای مشارکت در این رویداد گفت: حتی اگر هیچ سهمی از این رویداد مهم نداشته باشیم ضرری نکردیم و جزیره کیش را تا سطحی از استاندارد‌های جهانی ارتقاء دادیم.
وی افزود: انتظار می‌رود با استفاده از ظرفیت‌های موجود و تناسب شرایط اقلیمی جزیره کیش با کشور قطر، با ایجاد فرصتی ارزشمند برای فعالان اقتصادی، زمینه‌ای مناسب برای برگزاری بازی‌های تمرینی تیم‌های شرکت کننده در مسابقات جام جهانی و جذب گردشگران و تماشاگران مسابقات برای بازدید از جزیره زیبای کیش، فراهم شود.
غلامحسین  مظفری رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در این نشست ، ناصر آخوندی، سید محمد رضا مداح، داریوش سلیمی، خسرو نشان، سعید پورعلی، علی مقدس زاده، ابوالفضل طیبی، علی عرب، عزیزاله فرضی پور، محسن قریب، رحمان سادات نجفی و مسیح الله صفا را با احکام جداگانه ای به عنوان اعضای ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر معرفی کرد.
مظفری با اشاره به اهمیت تعامل سازنده بخش خصوصی از جمله جامعه بازاریان و هتل داران در ارائه خدمات با کیفیت به گردشگران جزیره کیش، گفت: با هم افزایی و همدلی بخش خصوصی در قالب ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌توانیم اقدامات موثری در ترغیب و جذب گردشگران و شرکت کنندگان رویداد ۲۰۲۲ قطر برای سفر به منطقه آزاد کیش داشته باشیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که بخش خصوصی از زمان شکل گیری منطقه آزاد کیش مشارکت خوبی در راستای توسعه و پیشرفت این منطقه داشته است گفت: از ابتدای همه گیری بیماری کرونا، کمیته‌هایی برای کنترل شیوع و گسترش این ویروس تشکیل شده است که مشارکت بخش خصوصی در این زمینه ستودنی است.
رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با بیان اینکه مشارکت و همراهی بخش خصوصی در مقابله با بحران ناشی از همه گیری کرونا مبین توانمندی‌های این بخش است افزود: در رویداد ۲۰۲۲ قطر به عنوان فرصتی ارزشمند و طلایی باید از توانمندی‌های بخش خصوصی در جهت معرفی ظرفیت های"اقتصادی، گردشگری و ورزشی" این منطقه در عرصه بین المللی بهره گرفت و برای تحقق این اهداف ارتقاء زیر ساخت‌های جزیره کیش ضروری است.
غلامحسین مظفری بر تدوین برنامه زمان بندی دقیق منطقه آزاد کیش برای بهره مندی از فرصت جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و تعهد به اجرای آن تاکید کرد و افزود: در این ستاد در قالب کمیته‌های فنی و تخصصی موضوعات " گذرنامه، حمل و نقل، استقرار، اقامت گردشگران و سایر موارد مرتبط" برررسی شده که باید در دو ماه آینده این نشست‌ها به یک نتیجه مطلوب برسد و اطلاعات دقیق به صورت مکتوب و آنلاین به روز رسانی و استانداردسازی شود.