جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

توجه به میراث فرهنگی موثر در توسعه گردشگری - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به میراث فرهنگی موثر در توسعه گردشگری

توجه به میراث فرهنگی موثر در توسعه گردشگری

رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران گفت: جزیره کیش با دارا بودن جاذبه‌های ملموس و غیر ملموس فرهنگی یکی از مناطق موثر در توسعه گردشگری است.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، میر سید احمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران در نشست نقش و اهمیت میراث فرهنگی کیش در آینده توسعه مقصد گردشگری گفت: یکی از مصادیق میراث فرهنگی غیر ملموس کیش نوروز دریایی است که به دو مقطع زمان صید تابستانی و زمستانی اطلاق می شود و این قابلیت می تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری برای علاقمندان به میراث فرهنگی توسعه یابد.

رئیس کمیته ملی موزه های ایران خانه بومیان کیش و شهر تاریخی حریره را به عنوان مصادیق میراث فرهنگی ملموس برشمرد و ایجاد سایت موزه را برای انتقال فرهنگ بومیان به نسل های جدید یک راهکار اساسی برشمرد.
جزیره کیش که زمانی بندر تجارت مروارید بود یکی از ابتکارهای توسعه گردشگری فرهنگی و اقتصادی است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.
سلسله نشست های نقش و اهمیت میراث فرهنگی کیش در آینده توسعه مقصد گردشگری قرار است به صورت دوره ای برگزار شود که نخستین جلسه آن با حضور میر سید احمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران  با محور میراث فرهنگی ملموس و غیر ملموس تشکیل شد.