سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

توان موشکی حافظ اقتدار، امنیت و استقلال کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

توان موشکی حافظ اقتدار، امنیت و استقلال کشور

توان موشکی حافظ اقتدار، امنیت و استقلال کشور

امام جمعه کیش گفت: توان موشکی برای آن است که دیوانه‌هایی مانند صدام به خودشان جرات تجاوز به ایران اسلامی را ندهند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام سیدین خطیب جمعه کیش با اشاره به روز سوم خرداد و تبریک روز آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خرداد، سالروز پیروزی مردم غیور خرمشهر و رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس و روز پیروزی و مقاومت در برابر تجاوزهای دشمنان در سال 1361 بود.
وی در ادامه افزود: نیروهای مقاومت در کشورهای اسلامی همچون حشد الشعبی در عراق، حزب الله در لبنان، فاطمیون و زینبیون در سوریه و انصارالله در یمن با الگو قرار دادن مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس و مقاومت آنها در آزادسازی خرمشهر، آن هم با دستان خالی، به مقابله با دشمنان اسلام می پردازند.
خطیب جمعه کیش در ادامه با اشاره به چهارم خرداد و روز دزفول نیز گفت: چهارم خرداد روز دزفول، روز مقاومت و پایداری است. در هشت سال دفاع مقدس، 176 موشک، 2500 گلوله توپ، 331 راکت هواپیما در دزفول فرود آمد و بیش از 19 هزار واحد مسکونی و تجاری تخریب شد. در این شهر، 2610 شهید تقدیم اسلام و انقلاب شد که 250 شهید از آنها، نوزادان 3 روزه تا کودکان 10 ساله بودند.  
حجت الاسلام سیدین اظهار داشت: باید بدانیم که توان موشکی ما، برای آنکه یادمان باشد که دزفول ها و خرمشهرها دوباره تکرار نشود و دیوانه هایی مانند صدام به خودشان جرات تجاوز به ایران اسلامی را ندهند. با توان موشکی، اقتدار، امنیت و استقلال کشور را حفظ می کنیم و چیزی نیست که بشود با آن وارد معامله شد.
خطیب جمعه کیش با تبریک هفتم خرداد سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس برای اولین بار در سال 1359 با عنوان مجلس شورای ملی آغاز به کار کرد و پس از آن در تیرماه همان سال با تغییر نامش به مجلس شورای اسلامی به کار خود ادامه داد.
وی در ادامه افزود: در این شرايط اقتصادی، از نمایندگان انتظار می رود تا با تصویب قوانینی از گرانی های افسار گسیخته و اقدامات سودجویان جلوگیری کنند. البته باید در نظر داشت برای داشتن مجلسی قوی و کارآمد، باید شفافیت لازم و کامل در کار مجلس دیده شود و تمام نمایندگان باید این شفافیت سرلوحه کار خود قرار دهند.
حجت الاسلام سیدین خطیب جمعه کیش با اشاره به فرا رسیدن شب های قدر گفت: شب های قدر را در پیش داریم که با سالگرد ضربت خوردن و شهادت امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) همراه است که در همین جا شهادت امام علی (ع) را به پیشگاه امام عصر (عج) و دوستداران اهل بیت (ع) تسلیت عرض می کنم.
خطیب جمعه کیش در ادامه افزود: شب قدر، شب ولایت و شب نزول قرآن و ملائکه است؛ شب عترت و شب اهل بیت؛ شبی که کلید حل تمام مشکلات است البته به شرط اینکه با قرآن بیشتر انس بگیریم و به دستورات آن با تمام وجود عمل کنیم. شبی که در آن خداوند به بهانه های مختلف به دنبال بخشیدن بنده های خود و اعطای پاداش به آنهاست.