جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تمهیدات لازم در مبادی ورودی جزیره کیش درخصوص ویروس کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

تمهیدات لازم در مبادی ورودی جزیره کیش درخصوص ویروس کرونا

تمهیدات لازم در مبادی ورودی جزیره کیش درخصوص ویروس کرونا

جلسه هماهنگی بیمارستان کیش و مرکز توسعه سلامت، با هدف آمادگی در فرودگاه و بندرگاه کیش برای تشخیص و پیگیری موارد مشکوک به ویروس کرونا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش و براساس  اعلام روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش ، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به شیوع ویروس کرونا در چند کشور و مبتلا شدگان به آن، گفت: خوشبختانه غربالگری و مراقبت‌ها در همه مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی کشورمان درحال انجام است و هیچ موردی در ایران درخصوص ابتلا به ویروس کرونا مشاهده و گزارش نشده است.

دکتر رضانیا با تاکید بر اینکه مردم به هیچ وجه به شایعه‌ها در خصوص انتشار ویروس کرونا در ایران توجه نکنند، افزود: مرجع رسمی برای اعلام ابتلا یا ورود این ویروس به کشور وزارت بهداشت است و از طریق رسانه‌های رسمی از جمله رسانه ملی به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
وی گفت: پیرو جلسات هماهنگی با بیمارستان و بر اساس پروتکل ها و دستورالعملهای ابلاغی تمهیدات لازم در مبادی ورودی (فرودگاه و بندرگاه) برای تشخیص و پیگیری موارد مشکوک انجام شده است.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش بهترین راه پیشگیری را رعایت بهداشت فردی و آداب تنفسی برشمرد و گفت: این آموزشها پی در پی در فضای مجازی و رسانه ملی در حال انجام است و به این موضوع توجه داشته باشید  که تمامی روشهای پیشگیری که برای بیماری آنفولانزا قبلا دکر شده برای این بیماری هم مصداق دارد .
رضانیا از مردم خواست؛ با حفظ آرامش خود، با رعایت تمامی موازین بهداشتی اعلام شده، اخبار مربوط به بیماری را تنها از منابع رسمی پیگیری کرده و از دامن زدن به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می شود خودداری کنند.
وی همچنین افزود: اطمینان داشته باشید سیستم های بهداشتی درمانی کشور و پرسنل مرکز توسعه سلامت و بیمارستان کیش با نهایت توان و دقت بر اساس سطح بندی خطر و نظام مراقبت بیماری اقدامات لازم را انجام خواهند داد .