رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

تقویت شرایط ناپایدار جوی از بعدازظهر امروز تا پنج شنبه - نمایش محتوای خبر

 

 

تقویت شرایط ناپایدار جوی از بعدازظهر امروز تا پنج شنبه

تقویت شرایط ناپایدار جوی از بعدازظهر امروز تا پنج شنبه

اداره کل هواشناسی هرمزگان دراطلاعیه‌ای نسبت به تقویت شرایط ناپایدار جوی تا پنج شنبه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، اداره كل هواشناسي استان هرمزگان در اطلاعيه اي نسبت به تقويت جريان ناپايدار جوي از بعدازظهر امروز تا ظهر پنجشنبه در استان هشدار داد.

در اين اطلاعيه آمده است: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تقویت  جریانات ناپایدار از بعدازظهر امروز تا ظهر 30 آبان در اکثر نقاط استان به ویژه مناطق غربی و جزایر خلیج فارس  است.

بنابراین وضعیت جوی و دریایی در  استان  به شرح ذیل پیش بینی می شود.
پدیده قابل انتظار: رگبار باران و رعد وبرق با احتمال تگرگ، احتمال تند باد لحظه ای، وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا.
منطقه فعالیت: در نیمه غربی و جزایر خلیج فارس از ظهر سه شنبه  و چهارشنبه ، در مناطق مرکزی و  شمالی از اواخر سه شنبه و روز چهارشنبه ، در مناطق شرقی و  سواحل دریای عمان  از چهارشنبه تا پنجشنبه.
وضعیت دریا: وزش باد نسبتا شدید  جنوب شرقی به تدریج  از چهارشنبه در خلیج فارس جنوب غربی – شمال غربی، گاه تند باد لحظه ای در مناطق دریایی و مواج شدن  دریا  گاهی تا ارتفاع موج  تا 180 سانتیمتر.
اختلال در تردد های دریایی و آبگرفتگی  معابر  به ویژه  در  نیمه غربی استان و جزایر خلیج فارس  و برخی نقاط شرقی استان پيش بيني مي شود
در اين اطلاعيه توصيه شده است از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی به ویژه در مناطق  غربی استان خودداری شود و با توجه به مواج شدن  خلیج فارس ،تنگه هرمز و دریای عمان تمهیدات لازم  در بنادر استان صورت گیرد.
براساس اين اطلاعيه با خروج سامانه بارشی  از صبح پنجشنبه، کاهش دمای کمینه بین  2تا 5 درجه سلسیوس در استان پیش بینی می شود.