جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

تقویت سامانه ناپایدار بارشی - نمایش محتوای خبر

 

 

تقویت سامانه ناپایدار بارشی

تقویت سامانه ناپایدار بارشی

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان از تقویت سامانه ناپایدار بارشی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، مرضیه سی سی پور افزود: تا ساعات قبل از ظهر امروز در برخی نقاط شرقی استان و سواحل دریای عمان رگبار پراکنده  باران پیش بینی می شود و با تقویت سامانه ناپایدار بارشی از ساعات بعدازظهر در استان شاهد تقویت قابل توجه سامانه خواهیم بود.
وی گفت: برای امروز رگبار باران و رعد وبرق و تندباد شدید  در استان به ویژه در مناطق شرقی ،شمالی و مرکز یپیش بینی می شود و این ناپایداری ها تا ساعات شب با شدت در برخی نقاط استان  ادامه خواهد داشت  .
سی سی پور گفت: دریا نیز از ساعات بعداز ظهر و شب با شدت گرفتن بادهای جنوب شرقی به ویژه در تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد شد و شرایط تردد های دریایی ناایمن خواهد بود .
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: توصیه می شود با توجه به شرایط  خاص جوی  و دریایی استان طی امروز شنبه  و وقوع سیلاب به ویژه در شرق استان از رفتن به مناطق مرتفع  و تردد در حاشیه رودخانه ها  به طور جدی خودداری شود.
سی سی پور گفت: در ساعات بعدازظهر و شب با توجه به نامساعد شدن دریا به ویژه در تنگه هرمز و دریایی عمان تمهیدات لازم در بنادر استان صورت گیرد و شناورهای سبک از هرگونه تردد دریایی خودداری کنند.
وی گفت: شرایط نامساعد جوی و دریایی تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت و در این مدت عمده ناپایداری های جوی  در ساعات بعدازظهر و شب خواهد بود .
سی سی پور گفت: از لحاظ دمایی شاهد کاهش نسبی دما در استان خواهیم بود .
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: شب گذشته طوفانی به سرعت 60 کیلومتر در ساعت سبب کاهش دید افقی، رگبار و رعد و برق پراکنده در کیش شد.

سی‌سی پور در خصوص مجموع بارش 24ساعته ایستگاه‌های هواشناسی استان هرمزگان تا ساعت 06:30 امروز گفت: جزیره کیش(کمتر از 0.1 میلی‌متر)،  حاجی‌آباد(کمتر از 0.1 میلی‌متر)، ابوموسی(کمتر از 0.1 میلی‌متر)، پارسیان(0.3 میلی‌متر)، میناب(0.3 میلی‌متر)،بندرلنگه(1.0 میلی‌متر)،جاسک (1.5 میلی‌متر)،بندرخمیر (1.7 میلی‌متر)،قشم فرودگاهی(8.0 میلی‌متر)، بستک (11.4 میلی‌متر)،بندرعباس(11.8 میلی‌متر)، رودان(12.0 میلی‌متر)،بشاگرد(14.4 میلی‌متر)، سیریک(25.5 میلی‌متر)، قشم دریایی (44.4 میلی‌متر) و مجموع بارش سامانه اخیر در بشاگرد(62.2 میلی‌متر) بارش به ثبت رسيده است.