جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه

ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه

امام جمعه کیش گفت: مسئولان با استفاده از شیوه‌های نو بین اقشار مختلف به ویژه اصناف و بازاریان فرهنگ کتابخوانی را گسترش دهند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده در نشست با معاون فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش و جمعی از کارکنان کتابخانه های کیش با گرامیداشت یاد و خاطره علامه طباطبایی گفت: تفسیر المیزان که با پشتوانه علمی و فلسفی قوی نوشته شده است جزو بی‌نظیرترین تفسیر‌های قرآن کریم است.
امام جمعه کیش از مرحوم علامه طباطبایی به عنوان یک کتاب ناطق یاد کرد که همه اصول یک کتاب را داشت و نام‌گذاری این روز را بعنوان روز کتاب و کتابخوانی را اقدامی شایسته‌ای برشمرد.
وی با اشاره به تأکید اسلام بر اهمیت مطالعه، کتاب را مایه آرامش روح دانسته و افزود: حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) کتاب را غذای روح بشر می‌دانستند.
امام جمعه کیش با بیان اینکه بخش عمده فرهنگ همین کتاب و کتابخوانی است، از مسئولان خواست با ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف بخصوص اصناف و بازاریان از شیوه‌های نو برای ترغیب و تشویق به کتاب خواندن استفاده کنند.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش هم در این نشست، با تاکید بر توجه جدی به مقوله کتاب و کتابخوانی در کیش، گفت: به‌زودی کتاب‌های جدید به مجموعه کتابخانه‌های جزیره کیش اضافه می‌شود و منابع موجود هم بروزرسانی خواهد شد.

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش نیز گفت: پنج کتابخانه عمومی این جزیره در زمینه ارائه کتاب‌های ویژه بزرگسال، کودکان و نوجوان و یا مجموعه کتاب‌های حوزه کودک و نوجوانان و بزرگسالان فعالیت می‌کنند.

رضا اردلان افزود: کتابخانه‌های جزیره دارای بیش از ۵۰ هزار نسخه کتاب در زمینه‌های مختلف هستند و بطور متوسط ماهیانه یک هزار و ۲۵۰ نسخه کتاب توسط اعضاء امانت گرفته می‌شود.