سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

تدارک راه اندازی صنعت پرورش ماهی در قفس در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک راه اندازی صنعت پرورش ماهی در قفس در کیش

تدارک راه اندازی صنعت پرورش ماهی در قفس در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با استقرار یک شرکت مزرعه پرورش ماهی در قفس به عنوان شرکتی خلاق و پیشرو در مرکز نوآوری کیش موجب توسعه و ارتقا این مجموعه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، غلامحسین مظفری در جریان بازدید از مزرعه پرورش ماهی روستای گرزه به همراه رئیس جهاددانشگاهی، بهره مندی کیش از مزرعه پرورش ماهی در قفس را یکی از ظرفیت‌های قابل توجه در این منطقه عنوان کرد و گفت: سواحل کشور با ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر وسعت از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خوبی برخوردار است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است و باید در این زمینه اقدامات موثری انجام شود.
وی افزود: جزیره کیش به عنوان منطقه اقتصادی و گردشگر محور در جذب فعالین بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در کیش موفق عمل کرده و این منطقه می‌تواند کانونی برای فعالیت و توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس، نقش مهمی ایفا کند.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش گفت:با ظرفیت‌های موجود اقدامات ارزشمندی در این زمینه انجام شده و باید با تلاشی مضاعف و حمایت‌های ویژه این مجموعه با سرعت بیشتر توسعه داده شود.
غلامحسین مظفری با بیان این که اقدامات ارزشمندی در خصوص فراهم کردن امکانات، تاسیسات و جاذبه‌های گردشگری در جزیره کیش تحقق یافته است، افزود: با بهره برداری ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش تا پایان امسال، میزان پذیرش مسافران و گردشگران از نقاط مختلف دنیا به شش میلیون نفر افزایش خواهد یافت و این اقدام بیانگر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این منطقه برای تحولات اقتصادی در حوزه‌های مختلف از جمله پیشگام بودن در توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس خواهد بود.
غلامحسین مظفری حمایت و همکاری جهاد دانشگاهی در خصوص توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس و ارتقاء فرآیند بسته بندی و عرضه محصولات با بهره گیری از امکانات حمل و نقل هوایی کیش در بستر شبکه آنلاین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با پیشرفت تکنولوژی و عصر ارتباطات می‌توان این محصولات را در بستر اینترنت به تمام نقاط دنیا ارائه کرد.
حسین یوسفی مدیرعامل شرکت مزرعه پرورش ماهی در قفس با بیان اینکه این مزرعه در بستر دریا، مجهز به ۲۴ قفس و بر اساس آخرین دستاورد‌های تکنولوژی پرورش ماهی در دریا از ابتدای سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: ۲۴ قفس و هر قفسی با ظرفیت ۱۲۵ تا ۱۶۰ تن در گونه‌های مختلف امکان تولید و نزدیک به ۳۸۰ تن ظرفیت انبار غذا دارد که توسط سیستم اتوماتیک، قفس‌ها هدایت می‌شود و غذا دهی به ماهی‌ها در نوبت‌های مختلف بر اساس نیاز ماهی‌ها تنظیم می‌شود.
وی به دمای بالای ۵۴ درجه و مسائل دیگر در این حوزه اشاره داشت و افزود: امکان فعالیت‌های غیر مکانیزه تحت هیچ شرایطی میسر نیست و به دلیل این که دما در تابستان خیلی بالا است و مزرعه با وسعت ۳ هزار تن تولید سالیانه بدون سیستم‌های مکانیزه کار بسیار سختی است و با یک دانش مدیریتی فعالیت مزرعه با جدیت دنبال می‌شود.