رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

تجلی حضور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تجلی حضور

Loading the player...

تهیه کنندگان:علی قنواتی،ابراهیم بروغنی

مجریان:محمد احسان خرامید،سارا رضایی،ثمره رشیدی

کارگردانان:مهسا طبیب،جلال کرامتی

تصویر برداران:مهدی روحی،محمد خلیلی،کامبیز حسین زاده،اصغر کیانی

گزارشگران:فرهاد فرهادی،محمد حسین امیدزاد

تدوینگران:ندا وفایی،یزدان قاسمی،اکبر بروغنی

صدابرداران:لیلا درویش روحانی،حمید پور غلامحسینی

در این برنامه مراسم انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا و حضور مردم در پای صندوق های رای به تصویر کشیده شد. محل استقرار واحد سیار مسجد امام حسن مجتبی (ع) بود و توسط گروه پرتابل در دیگر شعب اخذ رای نسبت به ارسال تصویر و گزارشها اقدام شد . این برنامه به مدت 600 دقیقه به صورت زنده از سیمای مرکز کیش پخش شد.

نیاز جوامع به جلوگیری از هرگونه هرج و مرج و بی نظمی، ایجاب می كند كه عده ای به نمایندگی از سوی مردم، اداره امور كشور و تعیین چارچوب اداره آن را بر عهده بگیرند. در كشور های مدعی حكومت مردمی، این عده با حضور مردم و از طرف آنان انتخاب می شوند.

 درنظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل ششم قانون اساسی« امور كشور باید به اتكای آرای عمومی اداره شود، از راه انتخابات، انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر اینها، یا از راه همه پرسی در مواردی كه در اصول دیگر این قانون تعیین می گردد. با توجه به این اصل، در جمهوری اسلامی ایران، اداره حكومت و قانون گذاری در چار چوب اصول قانون اساسی با اداره و نظر ملت تعیین می گردد و برگزاری انتخابات در حقیقت تبلور اراده و خواست مردم می باشد..

حقیقت تبلور اراده و خواست مردم می باشد..انتخابات تجلی گاه عزم، اراده و آرای مردم در اداره امور، سرنوشت و حاکمیت است. انتخابات از مهم ترین مولفه های اثبات مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است.

تبیین اهمیت و جایگاه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ، ترغیب و تشویق مردم به حضور با شکوه و آگاهانه در انتخابات و انعکاس شور و شوق حضور مردم در این روز از اهداف مهم تولید این برنامه می باشد.

 

سال تولید: 1396