جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

تبدیل آموزش و پرورش جزیره کیش به رتبه ۵ کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تبدیل آموزش و پرورش جزیره کیش به رتبه ۵ کشور

تبدیل آموزش و پرورش جزیره کیش به رتبه ۵ کشور

رئیس آموزش و پرورش کیش گفت: آموزش و پرورش کیش تا سه سال آینده به یکی از پنج آموزش و پرورش‌های برتر کشور تبدیل خواهد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، قوامی نژاد در نشست خبری آغاز سال تحصیلی جدید،  با اشاره به اینکه امسال بیش از 2 میلیارد تومان در حوزه تعمیر، توسعه و نوسازی مدارس کیش هزینه شده است،  گفت: کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش از طریق نقل و انتقالات ، بکار گیری حق التدریس نیروهای بازنشسته و یا از طریق بکارگیری نیروهای خرید خدمات تامین خواهد شد.
قوامی نژاد گفت: امسال با تمهیدات انجام شده در حوزه توزیع کتاب های درسی و لباس فرم دانش آموزان مشکل خاصی وجود ندارد و 90 درصد کتاب های مورد نیاز دانش آموزان توزیع و در اختیار دانش آموزان قرارگرفته است.
وی در خصوص ساماندهی سرویس مدارس نیز گفت: 90 دستگاه مینی بوس در مدارس دولتی و 20 مینی بوس در مدارس غیر دولتی  جابجایی دانش آموزان را بر عهده خواهند داشت.
وی شعار امسال آموزش و پرورش کیش را "مدرسه صالح زمینه ساز تحقق حیات طیبه " اعلام کرد و افزود: ساده سازی ،متناسب سازی ،انعطاف پذیری ،تعادل ،حاکمیت رابطه احسان و عدالت ،مشارکت و تعاون را از ویژگیهای مدرسه صالح است.
رئیس اداره آموزش و پرورش کیش افزود: امسال 26 کلاس درس به مجموع کلاسهای درس اضافه شده است.
وی مهارت پذیری، مشارکت جویی و کیفیت بخشی را از سیاست های کلان آموزش وپرورش کیش برشمرد .
قوامی نژاد افزود: با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش برای سال آینده اعتباری بالغ بر 24 میلیارد تومان با هدف توسعه، تجهیز، نوسازی و کیفیت بخشی مدارس جزیره کیش در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره آموزش و پرورش کیش برگزاری مسابقه عکاسی شوق مهر ، ایمنی بخشی مدارس و اضافه شدن رشته تربیت بدنی پسران به رشته های مقطع متوسطه را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش در جزیره کیش برشمرد.