سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

تا رهایی - نمایش محتوای صدا

 

 

تا رهایی

تهیه کننده :مریم یوسف زاده

نویسنده:لیلا تاجرزاده

دستیارتهیه کننده:فائزه کشتکار

صدابردار:عیسی مومن زاده

گزارشگر:مهدی رشیدیان

تا رهایی ویژه برنامه ای به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قدس  که به مدت  90 دقیقه با ساختار کلامی ، پیامی ، آوایی است که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به صورت زنده از رادیو کیش پخش شد. آیتم های برنامه شامل:آرم،گفتار،گزارش،موسیقی با کلام و بی کلام می باشد.

اتحاد جهان اسلام و حمایت از بیداری اسلامی ، مبارزه با صهیونیست و استکبار جهانی ، آزادی قدس شریف و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و انعکاس راهپیمایی مردم جزیره کیش از اهداف مهم این ویژه برنامه بود.

در ۱۶مرداد ۱۳۵۸، پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای دفاعی اسرائیل، امام خمینی(ره) از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند. روز جهانی قدس، مناسبتی رسمی در جمهوری اسلامی ایران است که در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود. امام خمینی(ره) درباره روز قدس فرمودند: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است

همه ساله مردم در ایران در آخرین جمعه ماه رمضان به راهپیمایی در حمایت از مردم فلسطین می‌پردازند. در شماری از کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، اندونزی، بحرین، لبنان، پاکستان و حتی برخی کشورهای غیر اسلامی نظیر ایالات متحده آمریکا و انگلستان نیز، تظاهراتی در بعضی از مراکز اسلامی و با حضور مسلمانان و غیر مسلمانان برگزار می‌شود.

در واقع روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی می‌باشد. روزایستادگی مستضعفان عالم، علیه مستکبران و روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی برمی دارند.

این ویژه برنامه در روز جمعه (روزقدس)بصورت زنده از ساعت10:30 از رادیو کیش پخش شده است

سال تولید: بهار99