رونق تولید ملی | جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸

تاکید بر معرفی بیشتر سبقه اجتماعی و فرهنگی کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر معرفی بیشتر سبقه اجتماعی و فرهنگی کیش

تاکید بر معرفی بیشتر سبقه اجتماعی و فرهنگی کیش

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده انتظامی کیش با بیان اینکه جزیره کیش ایران کوچکی است که پیچیدگی های خاص فرهنگی- اجتماعی دارد که گردش اطلاعات با سرعت بالایی در حال انجام است  که لزوم شفافیت اطلاع رسانی را بیش از پیش کرده است.

سرهنگ رحیم جهانبخش حضور گسترده مردم کیش در مناسبت های مختلف مذهبی ، اجتماعی و سیاسی را نشان فرهنگ غنی و عمیق  و فرصتی دانست که می توان از آن برای توسعه روابط اجتماعی و در نهایت توسعه کش بهره برد.

جهانبخش تعامل دستگاه های کیش در کنار فعالیت های موثر رسانه ای را دو عامل مهم برای تغییر نگاه ها به کیش بیان کرد و گفت: نیروی انتظامی با تمام قوا برای تامین امنیت و مشارکت در  توسعه همه جانبه کیش اماده است.

وی با تاکید بر تمرکز نیروی انتظامی بر موضوعاتی مثل سرقت های خرد، مواد مخدر و تصادفات افزود: در همین راستا شاهد کاهش 37 درصدی سرقت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم و در مبارزه با مواد مخدر هم تعدادی از سرشاخه های اصلی را دستگیر کرد ه ایم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش هم در این دیدار گفت: بر خلاف تصور عموم وجه فرهنگی و مذهبی کیش پر رنگ است که دلیل ان هم وجود خانواده های متدینی است که در کیش زندگی می کنند.

محمد قاریان پور حضور گسترده مردم کیش در دهه محرم و ماه مبارک رمضان را نمونه های مثال زدنی از غنای فرهنگی و مذهبی کیش دانست که برای معرفی این ظرفیت ها باید بیشتر کار کرد.

وی با تاکید بر برنامه سازی در حوزه های مختلف فرهنگی ، مذهبی و گردشگری گفت: در همین راستا  صدا و سیمای مرکز کیش در حوزه های مختلف اقدام به تولید و پخش برنامه های متعدد فرهنگی، اجتماعی و گردشگری کرده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش تعامل خوب دستگاههای جزیره در کنار مدیریت خوب مدیرعامل سازمان منطقه ازاد و رهنمودها و راهنمایی های سازنده ائمه جمعه کیش را فرصت مناسبی برای معرفی و توسعه بیش از پیش جزیره کیش عنوان کرد.