سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

بوی سیب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بوی سیب

Loading the player...

این برنامه به تعداد 1 برنامه 40 دقیقه­ای در روز دوشنبه 95/2/20 به مناسبت میلاد فرخنده و پر برکت امام حسین (ع) از سیمای مرکز کیش پخش شد.

در این برنامه با حضور خواننده و مجری و ایجاد فضای شاد سعی در تبیین شخصیت و ابعاد زندگی امام حسین (ع) دارد و با صحبت­های مردمی در قالب گزارش و همچنین کلیپ و وُله­های شاد، تلاش می­کند تا ویژه برنامه­ای زیبا و جذاب را برای ولادت سومین اختر آسمان امامت و ولایت تدارک ببیند.

در روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجرت ،دومين فرزند برومند حضرت على وفاطمه , كه درود خدا بر ايشان باد, در خانه وحى و ولايت چشم به جهان گشود. چون خبر ولادتش به پيامبر گرامى اسلام (ص ) رسيد, به خانه حضرت على (ع ) و فاطمه (س ) آمد و اسما را فرمود تا كودك را بياورد.اسما او را در پارچه اى سپيد پيچيد و خدمت رسول اكرم (ص) برد, آن گرامى به گوش راست او اذان و به گوش چپ او اقامه گفت.

به روزهاى اول يا هفتمين روز ولادت با سعادتش , امين وحى الهى , جبرئيل  فرود آمد و گفت : سلام خداوند بر تو باد اى رسول خدا, اين نوزاد را به نام پسر كوچك هارون (شبير) كه به عربى (حسين ) خوانده مي شود نام بگذار. چون على براى تو به سان هارون براى موسى بن عمران است , جز آن كه تو خاتم پيغمبران هستى .و به اين ترتيب نام پرعظمت حسين از جانب پروردگار, براى دومين فرزند فاطمه (س ) انتخاب شد.

سال تولید: 1395

تهیه کننده:ابراهیم بروغنی

کارگردان : سید جلال کرامتی ،مهسا طبیب

تصویر برداران:مهدی روحی،محمد خلیلی،کامبیز حسین زاده

نویسنده:ابراهیم بروغنی

صدابردار:حمید پور غلامحسینی