سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بهسازی و زیباسازی اماکن تفریحی و استانداردسازی خدمات گردشگری - نمایش محتوای خبر

 

 

بهسازی و زیباسازی اماکن تفریحی و استانداردسازی خدمات گردشگری

بهسازی و زیباسازی اماکن تفریحی و استانداردسازی خدمات گردشگری

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر ضرورت بهسازی و زیباسازی اماکن تفریحی کیش و استانداردسازی خدمات گردشگری برای نوروز ۱۴۰۰ تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، غلامحسین مظفری با اشاره به اینکه باید تلاش کرد تا خدمات گردشگری کیش به استاندارد‌های بین المللی برسد بر ضرورت بهسازی برخی اماکن تفریحی درسواحل کیش تاکید کرد و گفت: شرکت عمران، آب وخدمات و موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش که زیباسازی فضای شهری و نظارت بر عملکرد کلوپ‌های تفریحات دریایی را بر عهده دارند باید برای بهینه سازی فضا‌های تفریحی درسواحل و همچنین روند ارائه خدمات ایمن و استاندارد به گردشگران برنامه ریزی و سرعت عمل داشته باشند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزادکیش از ساماندهی فعالیت عکاسان در سواحل کیش خبر داد و افزود: با هدف حفظ زیبایی بصری درنوارساحلی و نظارت بر چگونگی خدمات گردشگری، کیوسک‌های قابل حمل با طراحی زیبا، هماهنگ و یکسان درنوار ساحلی تعبیه شده و دراختیار عکاسانی که مجوزفعالیت دارند قرارمی گیرد.
غلامحسین مظفری همچنین به وضعیت مناسب زیباسازی سواحل در بخش شرقی جزیره اشاره کرد و گفت: اقدامات عمرانی و توسعه‌ای درشرق و جنوب شرقی کیش فضای مطلوبی را برای تماشای طلوع خورشید فراهم کرده است که با تکمیل طرح‌های عمرانی در این بخش تاپایان سال چهره مطلوب تری هم خواهد یافت.
وی به ضرورت بهسازی ساحل غربی جزیره و پارک کشتی یونانی ازجمله توسعه فضای سبز، زیباسازی کافی شاپ‌ها و استفاده از لباس هماهنگ برای کارکنان این مراکز اشاره کرد و اظهارداشت: بدنه هواپیمایی که درپارک کشتی یونانی جانمایی شده باید رنگ آمیزی و بهسازی شده و یا برای بهسازی و بهره برداری به بخش خصوصی واگذارشود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر بهسازی ایستگاه‌های دوچرخه، استفاده از لباس یکسان برای کارکنان این ایستگاه‌ها، نظارت بر ارائه دوچرخه‌های سالم و ایمن به گردشگران، پلاک گذاری موتور‌های شارژی و نظارت کامل بر روند ارائه این موتور‌ها به متقاضیان، زیباسازی پلاژ آقایان درراستای افزایش رضایتمندی گردشگران وساکنان، ایجاد یک بازارچه ویژه صنایع دستی بانوان برای عرضه دست سازه‌های هنرمندانه بانوان کیش تاکید کرد.
وی با اشاره به هماهنگی بین بخشی برای ارتقاء خدمات و میزبانی شایسته از گردشگران در جشن پیروزی انقلاب و تعطیلات نوروز ١٤٠٠ گفت: تمایل روزافزون سرمایه گذاران برای فعالیت در حوزه گردشگری کیش سبب می‌شود تا مجموعه‌های پذیرایی و خدماتی جدیدی ایجاد شده و بهترین خدمات به گردشگران ارائه شود. مسافران نیز حق انتخاب داشته و می‌توانند بنابر سلیقه و توان مالی خود از تفریحات و امکانات گردشگری متنوع کیش لذت ببرند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در کیش مبین اقدامات زیرساختی مهم در این منطقه است، تصریح کرد: باید با تعریف بسته‌های سرمایه گذاری در رده‌های مختلف زمینه حضور فعالان اقتصادی با توان مالی مختلف در کیش را فراهم کرد.
وی افزود: بسته‌های سرمایه گذاری باید سود آوری اقتصادی سرمایه گذاران را مدنظر داشته باشد و در این حوزه محور تمدن‌ها و تقویت بوم گردی با تمرکز بر ایجاد اماکن پذیرایی با معماری زیبا در اولویت است.
سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز از اجرای طرح پلاک گذاری موتور‌های شارژی با هدف تقویت نظارت‌ها بر این جاذبه گردشگری در نوار ساحلی خبر داد و تاکید کرد: ایجاد هماهنگی و تعامل بین بخش‌های مختلف نظارتی سبب تجمیع فرایند‌ها شده و در نهایت ارائه خدمات مطلوب‌تر در حوزه‌های مختلف را به همراه دارد.
وی در خصوص برنامه‌های فرهنگی با هدف معرفی جذابیت‌های کیش گفت: مسابقه بزرگ عکاسی که با استقبال گسترده‌ای روبه رو شده است امکان ارائه خاطرات زیبای هموطنان از سفر به جزیره کیش را فراهم کرده است.
علی مقدس زاده معاون عمرانی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش نیز از افزایش جذب اعتبار طرح‌های عمرانی در سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: در حالی که از ابتدای امسال تا پایان مهر ٢٣ درصد اعتبار در بخش عمرانی جذب شده بود، تنها در سه ماه اخیر ٢٢ درصد جذب اعتبار داشتیم که با ٧ ماه نخست سال برابری می کند.
مقدس زاده ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی مناسب و ایجاد زیرساخت‌های حمایتی جذب اعتبار در بخش عمرانی در دوماه پایانی امسال با سرعت بیشتری رشد کند.