جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

بهره برداری ایستگاه‌های دوچرخه هوشمند در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری ایستگاه‌های دوچرخه هوشمند در کیش

بهره برداری ایستگاه‌های دوچرخه هوشمند در کیش

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در روز کیش ایستگاه‌های دوچرخه هوشمند را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، ایستگاه های هوشمند دوچرخه در مرحله نخست با ٢٥٠ دوچرخه اشتراکی به منظور تسهیل در ارائه خدمات گردشگری به مسافران و ساکنین جزیره کیش فعالیت خود را آغاز کرد.

براساس پیش بینی ها تا پایان سال تعداد ٧٠٠ دوچرخه هوشمند در این ایستگاهها توسعه داده خواهد شد.
از ویژگی های این طرح می توان به ساخت،کیفیت و فناوری نو و مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا، از جمله بدون زنجیر، ترمز دیسکی و تکنولوژی شفت درایو و بدنه آلومینیومی دوچرخه ها اشاره کرد.
بدنه آلومینیوم دوچرخه موجب کاهش خوردگی در آب و هوای کیش و جلوگیری از خرابی و دوچرخه سواری راحت برای متقاضیان می شود.
تعرفه ارائه خدمات به صورت پلکانی در نظر گرفته شده و برای هر نیم ساعت ۱۰ هزار تومان، یک ساعت ۱۵ هزار تومان، یک ساعت و نیم ۲۰ هزار تومان تعریف شده است.

به گفته روابط عمومی منطقه آزاد کیش به زودی تعرفه حق اشتراک سه روزه هفتگی، ماهانه و سالانه برای کاهش هزینه های ساکنان کیش و گردشگران ارائه خواهد شد و در این تعرفه ها تخفیف ویژه نیز در نظر گرفته شده است.
 در این شیوه کاربر می تواند با استفاده از اپلیکیشن تجهیزات دوچرخه ها و سایر وسایل حمل و نقل پاک در اپلیکیشن با انتخاب هر کدام و اسکن "کیو آر" کد قفل هوشمند آن را باز و سفر پاک خود را آغاز کند.

هزینه سفر از محل کیف پول یا به صورت آنلاین دریافت می شود و در پایان سفر پس از بستن قفل هوشمند انتخاب دکمه پایان سفر مشتری به پایان می رسد.