رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بهره برداری از طرح بزرگ مصلای کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از طرح بزرگ مصلای کیش

Loading the player...

دانلود

کیش / خبرگزاری صدا و سیما/ عمرانی

                                        

پروژه بزرگ مصلای کیش در دومین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور نزدیک به 2 هزار نفر از مومنان روزه دار و با امامت  حجت الاسلام والمسلمین علیدادی امام جمعه  کیش به بهره برداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش گفت:  با تلاش شبانه روزی ٫ مصلای  بزرگ جزیره کیش همزمان با دومین جمعه ماه مبارک رمضان  مصادف با 28خرداد  به بهره برداری رسید.

 

پرهام جان فشان افزود:  مرحله اول این طرح که در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع با زیر بنای 4 هزار متر مربع در حال احداث است با کار شبانه روزی تیم اجرایی 28 خرداد به بهره برداری رسید.

 

وی بیان کرد: این مصلی دارای شبستان ویژه برادران با وسعت 1760  متر مربع و ظرفیت 2400  نفر و شبستان خواهران به مساحت 890  متر مربع و ظرفیت 1200 نفر است .

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش گفت: از 2 گنبد مصلای کیش، مرحله سفت کاری گنبد داخلی با 385  متر مربع مساحت پوسته تکميل شده و ارتفاع آن تا کف 24  متر است. گنبد بیرونی نیز دارای750 متر مربع مساحت پوسته و ارتفاع آن تا کف مصلی 36  متر است.

 

جان فشان افزود: مناره این مصلی نیز با ارتفاع 42 متر ساخته شده که پس از تکمیل به 50  متر ارتفاع خواهد رسید و برای ساخت این مصلی از بهترین مواد ساختمانی از جمله سنگ مرمر نباتی ممتاز ایرانی در دیواره های شبستان استفاده شده است.

 

وی گفت: از دیگر بخش های مصلای کیش2 ساختمان جانبی برای وضو خانه، 6  کلاس آموزشی، 2  کارگاه کامپیوتر، 2 اتاق مخصوص اساتید، 42 سرویس بهداشتی و 6 سرویس بهداشتی ویژه جانبازان و معلولان است. همچنین 1350 متر مربع فضاهای دسترسی به راه پله ها، اتاق های صوت و برق، انبار، آبدارخانه، کودکستان و آسانسور های بزرگ اختصاص دارد