رونق تولید ملی | شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۸

بهترین دعا برای انسان توفیق تحصیل رضایت الهی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهترین دعا برای انسان توفیق تحصیل رضایت الهی

بهترین دعا برای انسان توفیق تحصیل رضایت الهی

استاد حوزه هرمزگان در جمع طلاب کیش گفت:بهترین دعا برای انسان توفیق تحصیل رضایت الهی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، به نقل از حوزه علمیه خواهران کیش، حجت الاسلام سید محمد میرتبار در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) کیش به اهمیت رعایت اصول اخلاقی و رضایت خداوند از انسان اشاره کرد و گفت:  رعایت اصول اخلاقی از سوی انسان، رضایت خداوند متعال و لطف و رحمت الهی را به دنبال دارد.

وی افزود: دست گیری از نیازمندان و رعایت حق الناس موجب استجابت دعا و رضایت خداوند از او و برآورده شدن حاجات انسان می شود.
استاد حوزه هرمزگان تصریح کرد: توجه صرف بنده به خداوند کافی نیست، بلکه توجه به مردم و رفع نیاز و مشکلات آن ها موجب معنا بخشی به عبودیت انسان می شود و تا زمانی که انسان به بندگان خداوند رحم و لطف نکند رحمت خداوند شامل حال او نمی شود.
وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص)، به یکی دیگر از ویژگی های بنده اشاره کرد و گفت: راه های برآورده شدن حاجت و رفع مشکلات در زندگی دنیوی و اخروی توجه به  لقمه حلال و رعایت حق الناس است.
حجت الاسلام میرتبار با استناد به روایتی از حضرت علی (ع)، خطاب به طلاب گفت: برای کسب رضایت الهی در کنار تلاش و همت، فرصت های به دست آمده را  غنیمت دانسته و با حفظ شان و شخصیت افراد به رفع نیاز فقرا و نیازمندان جامعه توجه ویژه ای کنید تا مورد لطف و رحمت الهی قرار گیرید.