جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

بر آستان جانان «ویژه سحر ماه مبارک رمضان» - نمایش محتوای صدا

 

 

بر آستان جانان «ویژه سحر ماه مبارک رمضان»

Loading the player...
بر آستان جانان «ویژه سحر ماه مبارک رمضان»

برنامه بر آستان جانان  30 برنامه 90 دقیقه ای به مناسبت ماه مبارک رمضان  با ساختار کلامی ، پیامی ، آوایی است که از ساعت 3:30 تا 5:00 صبح ویژه سحر ماه مبارک رمضان از تاریخ 18/3/95 از صدای مرکز کیش پخش می شود آیتم های برنامه شامل:  آرم،گفتار ، تواشیح و آواز  ،پیامک و تلفن ، کارشناسی(مباحث اخلاقی )(شرح دعای ابوحمزه ثمالی) ، ادعیه و اذان ،دعای سحر ، نماز رهبر و مراجع  ، مسابقه قرآنی و وصیت نامه شهدا می باشد . فرهنگ سازی و تعمیق باورها و آگاهی های کودکان و نوجوانان خصوصا افرادی که به تازگی به سن تکلیف رسیده اند نسبت به روزه و سایر برکات معنوی ماه مبارک رمضان از اهداف این برنامه می باشد.

 سحرگاهان ماه مبارک رمضان براي مهمانان ضيافت الهي ، لذت بخش و مسرت آفرین است ؛ چرا که این لحظات بهترین اوقات برای استجابت دعاهای خیر است ، درهای آسمان در این اوقات بر روی بندگان صالح و مومن باز می‌شود و باران رحمت الهی بر زمین نازل می‌گردد. در تمامی ادیان، اوقات سحر بهترین موقع برای نیایش عنوان می شود و چه زیباست و دوست داشتنی است سحرهای ماه رمضان؛ خلوتی که کم تر دست می دهد تا به دور از غوغای بی حاصل روزانه که زندگی انسان ها را غرقه در خود ساخته است، این امکان فراهم آید تا دمی هم به خود بپردازیم و قصه دل های پرغصه را بازگوییم.

یکی از بهترین زمان ها برای استفاده هر چه بهتر در این ماه استفاده از سحر های ماه مبارک رمضان است. پیامبراعظم (صلی الله علیه وآله): جماعت، غذای سحر و غذا دادن در شب، برکت است. سحری بخورید تا نیرویتان زیاد شود..

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده:غلامحسین خسروی

گوینده:بیژن منصوری

صدابردار:حسین پناه خواه

دستیار تهیه:سید امیر رضا هاشمی