سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری همایش هفته پژوهش در دانشگاه شریف پردیس کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش هفته پژوهش در دانشگاه شریف پردیس کیش

Loading the player...

دانلود

در این همایش معاون آموزش و پژوهش پردیس کیش دانشگاه شریف گفت: توجه به مقوله پژوهش به خصوص در شرکت های دانش بنیان توسعه صنعت کشور را دوچندان می کند.

علی غفاری افزود: اقتصاد دانش بنیان به عنوان عامل توسعه استراتژیک دولت ها مورد تاکید قرار گرفته و از این رو باید هم به لحاظ مالی و هم معنوی از پژوهشگران حمایت های ویژه ای شود.

وی با اشاره به رشد تولید علم در دانشگاه های ایران بیان کرد: بر اساس آمارهای سازمان جهانی ساینس(science) ایران با 20 مدرک علمی توانسته در جایگاه پانزدهم تولید علم جهان قرار بگیرد که در این بین دانشگاه تربیت مدرس با 9 مدرک، دانشگاه تهران با 8 مدرک و دانشگاه تبریز با 3 مدرک در جایگاه اول تا سوم کشور قرار دارند.

معاون آموزش و پژوهش پردیس کیش دانشگاه شریف گفت: سهم ایران در تولید جهان از 1 و 38 صدم درصد در سال 2011 ، هم اکنون به 1 و 69 صدم درصد رسیده است.

غفاری افزود: میزان ارجاعات علمی به دانشمندان ایرانی هم از 4 و 69 صدم درصد در سال 2011 به 7 و 93 صدم درصد رسیده است.

وی بیان کرد: دانشگاه پردیس کیش تعداد 44 مقاله بین المللی و 34 مقاله را در کنفرانس های بین المللی ارائهخ داده که نسبت به سال 2011، 131 درصد رشد نشان می دهد.

معاون آموزش و پژوهش پردیس کیش دانشگاه شریف فعالیت اعضای هیئت علمی این پردیس را هم خوب ارزیابی کرد و گفت: رشد مقاله های اساتید به 1 و 56 صدم درصد رسیده است.

غفاری  در خصوص افتخارات این مرکز افزود: پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف اولین پردیس پیشگام بین المللی کشور در ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی کیفی و مورد نیاز منطقه است.

وی گفت: رفع نیازمندی های علمی و پژوهشی در حوزه های انرژی، نفت و گاز، محیط زیست و فناوری اطلاعات در دستور کار این پردیس است و برنامه راهبردی آن هم تدوین شده است.

در این مراسم شش نفر از دانشجویان و پژوهشگران پردیس کیش دانشگاه شریف، به ارائه مقاله ها و دستاوردهای پژوهشی خود پرداختند.